Branky, body, vteřiny

Středoškolská futsalová liga Lázně Bělohrad

15. 03. 2023

Ve středu 15. 3. 2023 se žáci SŠTŘ zúčastnili turnaje Středoškolské futsalové ligy. Akce se účastnilo osm středních škol, které byly rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin. Ve skupině A zvítězil s devíti body celek Gymnázia Hořice, druhé místo obsadila Masarykova obchodní akademie Jičín, třetí příčka patřila SSŠ podnikatelské Jičín, poslední skončil domácí tým SŠGS Nová Paka. Ve skupině B zvítězilo Lepařovo Gymnázium Jičín před naším celkem, třetí příčku obsadila SŠSE Nová Paka, Zemědělská akademie Hořice skončila na posledním čtvrtém místě. Náš tým postupně porazil ZA Hořice 4 : 0 /Kosejk 2, Komárek, L. Hynek/, poté zvítězil nad SŠSE Nová Paka 2 : 1 /Bernard, Kosejk/. V zápase o vítězství ve skupině jsme podlehli Lepařovu gymnáziu Jičín 0 : 1. Po skončení bojů ve skupinách přišly zápasy o umístění. Nejprve o 7.- 8. místo ZA Hořice porazila SŠGS Nová Paka  2 : 0, v souboji o 5.- 6. místo byli úspěšnější žáci SŠSE Nová Paka, kteří zvítězili 3 : 0 nad SSŠ podnikatelskou Jičín. V semifinálových duelech v derby zápase Lepařovo gymnázium Jičín porazilo 4 : 1 MOA Jičín, ve druhém semifinále jsme se střetli se žáky Gymnázia Hořice a po patrně nejlepším výkonu na turnaji jsme soupeře deklasovali 5 : 0 / Štoček 2, Míšek, Joukl, Bernard/. V utkání o 3.- 4. místo byla úspěšnější MOA Jičín, která výhrou 2 : 0 nad žáky Gymnázia Hořice obsadila bronzovou příčku. Do finálového duelu proti Lepařovu gymnáziu Jičín jsme nastoupili se snahou vrátit soupeři porážku ze základní skupiny. Bohužel už v úvodu po kiksu v naší rozehrávce šel soupeř do vedení, na které odpověděl vyrovnávací brankou po obrovském závaru důrazný Komárek. Průběh utkání byl vyrovnaný, soupeř však Kuncířem opět strhl vedení na svou stranu, které i přes naši snahu udržel. Celek Lepařova gymnázia Jičín se tak stal prvním vítězem futsalových turnajů středních škol, náš celek však zaslouží pochvalu za bojovnost, hlavně ve vyřazovacích bojích předváděl dobré výkony.


SŠTŘ Nový Bydžov reprezentovali :

Matěj Průcha, Jan Vlk  -  Vojtěch Bernard, Ondřej Hynek, Filip Kosejk, Leoš Joukl   -  Jiří Jablonovský, Michal Míšek, Matěj Komárek, Vojtěch Štoček  -  Lukáš Hynek, Jaromír Novotný,  Marek Podsadlo

Milan Hamáček, vedoucí pedagogický pracovník Domova mládeže Hlušice

Stopka futsalistů ve 3. kole SFL !!!

09. 02. 2023

Ve čtvrtek 9. 2. 2023 proběhlo v předměřické sportovní hale 3. kolo letošní Středoškolské futsalové ligy.  Po předchozích dvou postupech na nás už čekali soupeři těžšího kalibru.  Našimi soupeři byli žáci SŠSOG Hradec Králové, dále OA, SOŠ a JŠ Hradec Králové a SPOŠ Dvůr Králové n/L. V úvodním zápase jsme nastoupili proti pořadateli turnaje SŠSOG HK. Domácí celek prokázal své kvality, o vítězství rozhodl již v úvodním poločase. Konečný výsledek 4:1 v náš neprospěch byl zasloužený. Jedinou naši branku vsítil po Štočkově přihrávce Joukl.  Bez  přestávky jsme nastoupili k dalšímu zápasu proti OA, SOŠ a JŠ HK. V duelu jsme byli lepší, vypracovali jsme si spoustu šancí, bohužel jsme museli vždy dotahovat vedení soupeře.  V první části se trefil po individuální akci Štoček, ve druhém dějství zkušeně vyrovnal  technickou střelou Ondřej Hynek. Remízou 2:2 jsme sice ztratili možnost bojovat o postup, ale výkonem jsme rozhodně nezklamali. V našem závěrečném utkání jsme narazili na překvapení turnaje - SPOŠ Dvůr Králové. Zápas byl opět velice vyrovnaný, nám fandila celá hala, protože jakákoliv ztráta Dvora by zaručovala hradeckým školám bojovat v posledním utkání dne o postup do finále divize.  Bohužel smolná branka v prvním poločase rozhodla o naší porážce 0:1, opět jsme své šance hlavně po přestávce nedokázali gólově zúročit. Samostatné akce a velké šance Telváka a Košaty hasil soupeř jen za cenu faulů.  Vítězem skupiny se tedy nečekaně, ale zaslouženě stal tým SPOŠ Dvůr Králové, který výborně bránil a v rychlých protiútocích vynikali dva jeho nejlepší hráči. Náš postup do třetí části znamená vyrovnání loňského výsledku, třetí místo by však za předvedené výkony klukům slušelo.  Bohužel jsme zklamali v koncovce, první čtyřka sice při svém pobytu na palubovce vždy soupeře přehrávala, ale střelecky se prosadili pouze hráči druhé čtyřky.

Výsledky našeho celku :  
SŠTŘ Nový Bydžov     -     SŠSOG Hradec Králové               1  :  4  /1:4/ Joukl

SŠTŘ Nový Bydžov     -      OA, SOŠ a JŠ Hradec Králové    2  :  2   /1:1/ Štoček, O.Hynek

SŠTŘ Nový Bydžov     -      SPOŠ Dvůr Králové n/L               0  :  1   /0:1/

SŠTŘ Nový Bydžov reprezentovali :

Jan Vlk  -  Vojtěch Bernard, Josef Košata, Jan Telvák, Filip Kosejk  -  Ondřej Hynek, Lukáš Hynek, Leoš Joukl, Vojtěch Štoček  -  Michal Míšek, Josef Filounek

Milan Hamáček, vedoucí pedagogický pracovník Domova mládeže Hlušice

2.ZD ovládlo 1. ročník florbalového turnaje

19. - 21. 12. 2022

Ve dnech 19. - 21. 12. 2022 se ve sportovní hale v Hlušicích konal 1. ročník florbalového turnaje prvních a druhých ročníků.
První den se mezi sebou utkali žáci druhých ročníků. Z postupu mezi nejlepších 8 týmů se radovaly třídy 2.ZD, 2.AA, 2.AEE, 2.ABN. Následující den hrály mezi sebou první ročníky. Do vyřazovací fáze postoupily třídy 1.SOD, 1.ZDB, 1.AA, 1.ZDA.

Úvod čtvrtfinálových zápasů patřil třídám 2.ZD a 1.AA, přičemž šťastnějším byla třída 2.ZD (5:2). Druhé čtvrtfinále rozehrály třídy 2.AA x 1.ZDA, kde překvapivě vyhráli žáci 1.ZDA výsledkem 1:3. Vítězem čtvrtfinále číslo tři je třída 2.AEE. Zvítězila 2:1 nad 1.ZDB.
O postup do finále si to rozdaly třídy 2.ZD a 1.ZDA s jednoznačným výsledkem 4:0 pro 2.ZD, o dalším účastníkovi finále se rozhodovalo ve vyhroceném zápase mezi 2.AEE a 1.SOD. Šťastnějším nakonec byla třída 1.SOD (1:3).

Ve finálovém zápase hraném 1 x 15 minut bylo k vidění několik brankových příležitostí a pohledných akcí. Nervy drásající zápas rozhodla jediná branka Adama Miškáře ze třídy 2.ZD.


Bc. David Hamák, učitel všeobecně vzdělávacích předmětů

Futsalový turnaj

02. 11. 2022

První zápas jsme sehráli s favoritem a vítězem 1.kola Gymnáziem a SOŠ a VOŠ NB prohrou 1:8. První poločas pro nás vypadal nadějně. Sice jsme prohráli 1:2, ale statečně jsme vzdorovali. V druhém poločase bohužel soupeř ukázal své kvality. Druhý zápas jsme vyhráli jednoznačně 6:1 se SPOŠ Jičín. Do posledního zápasu s MOA Jičín jsme šli s cílem zvítězit a postoupit. Zpočátku to vypadalo jednoznačně, kdy jsme soupeři utekli rozdílem 4 branek. Ke konci zápasu jsme trochu dramatizovali a uhájili jednobrankové vítězství. Dle slov kluků: "Kdybychom vyhráli o 6 branek, tak by Vás to ani nebavilo."

Bc. David Hamák, učitel všeobecně vzdělávacích předmětů

Druhé místo fotbalistů na Středoškolském poháru  !!!

04. 10. 2022

    V úterý 4. 10. 2022 proběhl na umělé trávě v Chudonicích  Středoškolský pohár v kopané. Kromě domácí SŠTŘ Nový Bydžov se turnaje zúčastnily tyto školy : SŠGS Nová Paka, MOA Jičín, VOŠ a SPŠ Jičín. V úvodním zápase nastoupil domácí celek proti SŠGS Nová Paka a od počátku výrazně převyšoval svého soupeře. Dařilo se zejména „jičínské“ dvojici Kosejk-Joukl. Na vítězství 7:0 se podíleli třemi brankami Kosejk, po jednom gólu vsítili S. Hýča, T. Hýča, O. Hynek a J. Filounek. Ve druhém utkání nastoupily proti sobě obě jičínské školy a po vyrovnaném průběhu se nakonec body dělily po remíze 1:1. Po krátké přestávce nastoupil náš celek proti VOŠ a SPŠ Jičín. V úvodu utkání jsme byli pod tlakem a soupeř se zaslouženě ujal vedení po trestném kopu. Postupem času jsme hru vyrovnali a Štoček po Kosejkově nahrávce vyrovnal. Ve druhé části po kiksu soupeřova brankáře opět Štoček strhl vedení na naši stranu. Konečný výsledek 3:1 potvrdil utěšenou dalekonosnou střelou Telvák. V dalších duelech jsme mohli vidět brankové hody. Nejprve SŠGS Nová Paka prohrála s MOA Jičín 0:8 a poté si proti novopackým žákům s chutí zastřílela VOŠ a SPŠ Jičín, která zvítězila nad odevzdaným soupeřem 13:1. V závěrečném utkání proti MOA Jičín stačila našemu týmu remíza k celkovému prvenství. Bohužel zápas se nám hrubě nevydařil. Sice jsme od počátku měli mírnou převahu, ale soupeř nás trestal z rychlých protiútoků a do poločasu získal dvoubrankový náskok, který ve druhé části ještě navýšil na konečných a „hrozivých“ 0:5. Tato prohra znamenala celkové druhé místo v konečném pořadí.

Celý turnaj bez problémů odřídili Petr Průcha, Stanislav Vízek a Martin Říha.

SŠTŘ reprezentovali :  Matěj Průcha, Jan Vlk  -  Josef Filounek, Vojtěch Bernard, Ondřej Hynek, Lukáš Hynek  -  Leoš Joukl, Jan Telvák, Michal Míšek, Vojta Štoček  -  Filip Kosejk, Samuel Hýča, Tomáš Hýča.

Milan Hamáček, vedoucí pedagogický pracovník Domova mládeže Hlušice


Fotbalisté opět vyhráli Středoškolský pohár

21. 04. 2022

Ve čtvrtek 21. 4. 2022 proběhl na umělé trávě v Jičíně Středoškolský pohár v kopané. Turnaje se zúčastnily tyto školy : Lepařovo gymnázium Jičín, Gymnázium a SPgŠ Nová Paka a SŠTŘ Nový Bydžov. V úvodním zápase nastoupily Gymnázium Jičín a Gymnázium Nová Paka. V prvním poločase se dostal jičínský tým do dvoubrankového vedení. Ve druhé části se obraz hry změnil, díky vyloučení domácího gólmana měla Nová Paka převahu, která vyústila ve vyrovnání. Na ukazateli skóre tedy po závěrečném hvizdu rozhodčích svítil stav 2:2. Ve druhém duelu nastoupil náš celek proti Gymnáziu Nová Paka. Už od úvodu jsme byli lepší a po dvou Jouklových akcích skórovali Komárek a Kosejk. Ve druhém poločase padaly branky na obou stranách. Nejprve po Kosejkově přihrávce zavěsil  "spalovač" šancí z první části Štoček, poté soupeř z trestného kopu po zaváhání brankáře Vlka snížil. V závěru po krásných akcích Kosejka a Němce skórovali opět Štoček a Míšek. Výsledek  5:1 nám zaručil výhodnější pozici před posledním utkáním s jičínským "gymplem". Po krátké přestávce jsme nastoupili do finálového duelu, v prvním poločase se nám však hra nedařila a domácí měli několik dobrých možností ke vstřelení branky. Nejprve nás zachránilo břevno, zanedlouho výborně vykryl samostatný průnik útočníka Jičína gólman Průcha. Postupem času však získával náš celek převahu, proti zhuštěné obraně domácích se však střelecky neprosadil i díky kvalitnímu výkonu gólmana Jičína, který se nejvíce zapotil po krásné Kosejkově individuální akci. Konečný výsledek 0:0 nám však zajistil obhajobu vítězství z podzimního turnaje. Z našeho celku nutno pochválit spolehlivého gólmana Průchu, v obraně překvapil výbornými výkony Bernard, který absolvoval první školní akci. Z dalších hráčů se nejvíce dařilo motoru většiny akcí Němcovi a oběma "jičínským plejerům" Kosejkovi a Jouklovi.


Tabulka turnaje
1. SŠTŘ Nový Bydžov                                 2   1  1  0   5 : 1   4 body
2. Gymnázium Jičín                                     2   0  2  0   2 : 2   2 body
3. Gymnázium a SPgŠ Nová Paka              2   0  1  1   3 : 7   1 bod

Pod vedením Davida Hamáka a Milana Hamáčka naši školu reprezentovali : Matěj Průcha, Jan Vlk  -  Josef Filounek, Mikuláš Borovička, Ondřej Hynek, Vojtěch Bernard, Lukáš Hynek, Leoš Joukl, Aleš Němec, Michal Míšek, Vojtěch Štoček, Matěj Komárek, Filip Kosejk, Matěj Kardoš


Milan Hamáček, vedoucí pedagogický pracovník Domova mládeže Hlušice

Žáci 1. ročníků absolvovali Kurz sportu a pobytu v přírodě

14. - 18. 06. 2021

Pět dní plných aktivit a krásného počasí si užili žáci prvních ročníků, kteří strávili svůj Kurz sportu a pobytu v přírodě v areálu Tesla Horní Bradlo.
Hned první den byl nabitý programem. Kluci a holky absolvovali orientační běh v blízkém okolí našeho dočasného útočiště. Další dny vyrazili žáci společně s učiteli na celodenní turistický výlet na vodní přehradu Seč. Cesta přinesla slušných 24 km. Vzhledem k počtu účastníků - téměř sto - byli účastníci zájezdu rozděleni na polovinu a šlo se ve dvou dnech. Mezitím v táboře proběhlo velké množství sportovních aktivit - softball, fotbal, tenis, lakros, frisbee, brännball, plavání v bazénu. Poslední večer jsme si užili i tradiční táborový oheň.
Celý kurz utekl velmi rychle, a to díky krásnému počasí a především perfektnímu přístupu a chování všech žáků.
Poděkování jistě patří i pedagogickému dohledu: Petru Motyčkovi, Alexandře Kaplanové, Andree Kaplanové, Daně Žďárské, Ondřeji Kolářovi, Davidu Hamákovi, Jiřímu Wágnerovi a Petře Hrnčířové.

Mgr. Petra Hrnčířová, vedoucí učitelka teoretického vyučování Hlušice

Sport a tělesná výchova v pozadí situace, pomohou domácí aktivity?

01. 04. 2020

Sport a tělesná výchova jsou nyní výrazně omezeny na ryze domácí podmínky, tato důležitá součást kondice a imunity každého člověka prohrává nyní s ochranou před nákazou a se souvisejícími vládními nařízeními.
Nejinak tomu je i v SŠTŘ, jejíž tělovýchovná zařízení zejí prázdnotou. Ani tradiční tělovýchovné aktivity školy nezůstaly ušetřeny všech vnějších zásahů.
"Sportovní kurz 2. ročníků, který byl plánován na červen 2020, je už nyní zrušen v zájmu případné snížení ztráty ve výuce. Letos nás neuvítá ani Vltava, kam byl plánován vodácký kurz pro třídy 2. SOD a 1. DPZ. Je to škoda, protože pohyb a aktivity v této oblasti potřebuje naše mladá generace jako sůl", říká David Hamák, učitel tělesné výchovy v SŠTŘ.

V případě, že škola bude otevřena a aktuální situace bude příznivá, červnový kurz 1. ročníku na téma "Sport a pobyt v přírodě" se bude škola snažit udržet.
"Tradičním místem této naší aktivity je Horní Bradlo a zdejší nádherná příroda", konstatuje David Hamák.

Dny uzavření školy využije kolektiv pracovníků k úklidu a údržbě sportovních zařízení školy. Proběhl generální úklid a dezinfekce sportovní haly hlušického centra, to samé proběhlo ve skladech sportovního vybavení a kabinetech.
"V rámci další údržby bude v Novém Bydžově v ulici Dr. M. Tyrše 112 ve dnech 14-16. dubna 2020 proveden úklid pískového hřiště na plážový volejbal a fotbal a hrací plocha bude zakryta ochrannou plachtou o rozměrech 24 x 14 metrů. Vedle toho provedeme vyčesání povrchu s umělou trávou na hřišti v tomto areálu, bude dosypán a rozvrstven granulát. Plánujeme i nátěr mantinelů a další drobnou údržbu", plánuje další práce David Hamák, kterému také jako mnoha dalším hodně chybí zrušené sportovní soutěže.
Populace, která nesportuje, je bohužel stále méně imunní vůči jakémukoliv vnějšímu vlivu včetně virových nákaz.

Každoroční lyžařský kurz pro 1. ročníky

26. 1. - 30. 1. 2020

V termínu 26. 1. – 30. 1. 2020 se žáci 1. ročníků zúčastnili lyžařského kurzu v Herlíkovicích. Na kurz odjelo nejvíce účastníků od doby, kdy se lyžařský kurz pořádá  - 49 žáků. Bohužel vlivem onemocnění během kurzu se počet radikálně snížil.

Ubytovali jsme se v námi oblíbeném penzionu Ranč, který se nachází přímo na sjezdovce. Letošní sněhové podmínky nebyly zcela optimální, ale více než polovina sjezdových tratí v areálech Herlíkovice a Bubákov byla otevřena, abychom si mohli vyzkoušet různé obtížnosti nabízených tratí.

Program v jednotlivých dnech:

1. den – rozřazení do družstev a základní metodická cvičení pro lyžování a snowboarding

2. den – nácvik smýkaných a řezaných oblouků na různých tratích podle obtížnosti v jednotlivých družstvech

3. den – zdokonalování cvičení pro vylepšení techniky lyžování a snowboardingu + volné ježdění s možností využití individuálních lekcí s instruktorem

Každý večer si studenti poslechli přednášku na nejrůznější témata (lyžování, snowboarding, adrenalinové sporty apod.), zhlédli videorozbory jízd a diskutovali o své technice lyžování nebo snowboardingu.

Dohled nad průběhem kurzu zajišťovali Mgr. Petr Motyčka, Mgr. Ondřej Kolář, Bc. David Hamák, David Janouch a Vít Vondruška.

Mgr. Petr Motyčka, učitel všeobecných a odborných předmětů

Lyžařský kurz školy v rakouských Alpách 2019

12. - 17. 12. 2019
 
Pod vedením Mgr. Petra Motyčky a Bc. Davida Hamáka se uskutečnil po loňské vydařené premiéře lyžařský kurz v rakouských Alpách. Kurzu se zúčastnilo celkem 20 žáků, kteří studují odlišné obory na škole, ale společně vytvořili výbornou lyžařskou partu. Ubytováni jsme byli na hotelu Gasthof Iselsbergerhof, který se nachází 6 km od města Lienz směr nGroßglockner. Město Lienz je populární nejen sportovními aktivitami (např. vodní turistikou a lyžováním), ale i pořádáním vánočních trhů, které jsme jeden večer po lyžování navštívili. Každý den jsme pobývali v jiném lyžařském středisku, abychom vyzkoušeli rozmanitost nabízených tratí daného areálu (1. den - Zettersfeld, 2. den - St. Jakob, 3. den -Matrei/Kals, 4. den - Sillian). Vzhledem k tomu, že lyžařský kurz se konal v termínu od 12. - 17. 12. 2019 mimo hlavní lyžařskou sezónu, bylo na sjezdovkách velmi málo lidí a my jsme si je mohli užít téměř sami. Skvělé počasí během celého kurzu přispělo k nádhernému lyžování a snowboardingu v jednotlivých střediscích. Dochvilnost a respektování pokynů instruktorů ze strany žáků přispělo k bezproblémovému průběhu kurzu. 


Mgr. Petr Motyčka, učitel všeobecných a odborných předmětů

Turnaj – futsal Hlušice

21. 11. 2019

Účastníci : SŠTŘ Nový Bydžov, Gymnázium, SOŠ a VOŠ Nový Bydžov, Základní škola Smidary

Konečné pořadí turnaje:

1. Gymnázium, SOŠ a VOŠ Nový Bydžov 2 2 0 0 23 : 11 6 bodů

2. Základní škola Smidary 2 1 0 1 12 : 19 3 body

3. SŠTŘ Nový Bydžov 2 0 0 2 9 :14 0 bodů

Milan Hamáček, vedoucí pedagogický pracovník Domova mládeže Hlušice

Futsalisté SŠTŘ skončili své putování v Středoškolské lize v 1. kole

07. 11. 2019

Ve čtvrtek 7.11.2019 proběhlo ve sportovní hale v Hlušicích 1.kolo Středoškolské futsalové ligy. Našimi soupeři byly celky Gymnázia, SOŠ,VOŠ Nový Bydžov a Hotelová škola Hradec Králové. V prvním našem zápase potvrdil tým další bydžovské školy roli favorita a s přehledem zvítězil nad naším celkem 9:5. Rovněž ve druhém duelu turnaje si „gympláci“ s chutí zastříleli a porazili vysoko Hotelovou školu Hradec Králové 14:4. Tento výsledek znamenal, že našemu mužstvu stačí v posledním utkání remíza k postupu do 2.kola SFL. Bohužel po dvou laciných brankách v úvodu jsme celý zápas museli dotahovat, kýžené remízy i přes výkon střelecky disponovaného Němce jsme se však nedočkali. Prohra 3:5 znamenala výsledné třetí místo a konec účinkování v letošním ročníku Středoškolské futsalové ligy.

SŠTŘ Nový Bydžov reprezentovali : Michal Kvapil - Jan Pech, Aleš Němec, Milan Tichý, Vojtěch Rejthárek, Milan Rumler, Michal Sobotka, Matěj Sedláček, Jaroslav Žďárský, Lukáš Vaculík /našemu týmu CITELNĚ chyběli Fejfar a Heger !!! /

Naším nejlepším hráčem byl Aleš NĚMEC /1.AE/ , který se stal se 6 brankami druhým nejúspěšnějším střelcem turnaje !!!

Milan Hamáček, VVYCH DM SŠTŘ


Středoškolské sportovní hry v NB

03. - 04. 10. 2019

Ve dnech 3-4. října 2019 se konal další ročník Středoškolských sportovních her, které svoji účastí zapřičiněnou počasím i menším vkladem některých zainteresovaných, které musel nahrazovat svým entuziasmem vedoucí mimoškolní výchovy Milan Hamáček, zůstaly trochu za očekáváním. Nejlepší úroveň měly turnaje ve futsale a florbale.

Výsledky jednotlivých disciplín:

Futsal:                                                                                                                                   Florbal:

1. Gymnázium, SOŠ a VOŠ Nový Bydžov A 4 3 0 1 22 : 10 9 bodů                                1. SPŠ stavební Hradec Králové 3 3 0 0 17 : 7 6 bodů

2. Gymnázium, SOŠ a VOŠ Nový Bydžov B 4 2 1 1 15 : 9 7 bodů                                  2. Gymnázium, SOŠ a VOŠ Nový Bydžov A 3 1 1 1 11 : 11 3 body

3. SPŠ stavební Hradec Králové 4 2 1 1 20 : 9 7 bodů                                                    3. SŠTŘ Nový Bydžov 3 1 0 2 6 : 12 2 body

4. SŠTŘ Nový Bydžov A 4 1 2 1 16 : 14 5 bodů                                                                4. Gymnázium, SOŠ a VOŠ Nový Bydžov B 3 0 1 2 11 : 15 1 bod

5. SŠTŘ Nový Bydžov B 4 0 0 5 2 : 33 0 bodů

Stolní tenis:                                                                                                                            Basketbal

1. BOHDANECKÝ Jakub GYM., SOŠ, VOŠ Nový Bydžov                                                     1. Gymnázium, SOŠ a VOŠ Nový Bydžov

2. KADANÍK Tomáš GYM., SOŠ, VOŠ Nový Bydžov                                                            2. SŠTŘ Nový Bydžov

3. ŠTEFAN Martin SŠTŘ Nový Bydžov

4. FEJFAR Aleš SŠTŘ Nový Bydžov

Střelba:                                                                                                                                Bowling

1. STŘÍBRNÝ, SŠTŘ Nový Bydžov                                                                                         1.  SŠTŘ Nový Bydžov

2. KLAINOVÁ, SŠTŘ Nový Bydžov                                                                                        2. Gymnázium, SOŠ a VOŠ Nový Bydžov A

3. MUHLSTEIN, GYM., SOŠ, VOŠ Nový Bydžov                                                                  3. Gymnázium, SOŠ a VOŠ Nový Bydžov B

4. OBEŠLOVÁ, SŠTŘ Nový Bydžov

Fotodokumentace ze sportovních her NB:

Vodácký kurz pro naše žáky na řece Vltavy

23. - 26. 6. 2019

Ve dnech 23. – 26. června 2019 se žáci třídy 2. SOD a 1. DTZ zúčastnili Vodáckého kurzu na řece Vltavy. Výprava pod vedením Mgr. Petra Motyčka a Ing. Jiřího Wágnera vyrazila vlakem z Hradce Králové do Vyššího Brodu, kde první noc přenocovala ve vlastních stanech a ráno vyrazila na lodičkách přes krásný Rožmberk do tábořiště Horní Branná. Další den směřovala plavidla do Českého Krumlova. Zde účastníci kurzu nejen přenocovali, ale hlavně si prohlédli krásy města a zámek. Večer si udělali táborák a upekli buřty. Poté směřovali do Zlaté Koruny, odkud se vypravili vlakem zpět do Hradce Králové.

Mgr. Petr Motyčka, učitel všeobecných a odborných předmětů

Zhodnocení Kurzu pobytu v přírodě pro žáky 1. ročníků

17. - 21. 6. 2019

Ve dnech 17. – 21. června se 63 žáků prvního ročníku zúčastnilo Kurzu pobytu v přírodě. Ubytováni jsme byli v chatách po čtyřech v rekreačním středisku TESLA Horní Bradlo. Žáci absolvovali během kurzu celodenní výlet na přehradu Seč, kterou celou obešli (22 km), a cestou navštívili i zříceninu hradu Oheb. V průběhu kurzu si žáci vyzkoušeli velké množství sportovních aktivit - Olympijské hry, orientační běh, softball, fotbal, brainball, překážkové dráhy, hod kládou na vzdálenost. V závěru každého dne mohli žáci navštívit v rámci rehabilitace wellness centrum. Celý týden nám počasí přálo a v odpoledních hodinách jsme chodili ochladit tělesnou schránku do místního bazénu.

Mgr. Petr Motyčka, učitel všeobecných a odborných předmětů

Zhodnocení Sportovního a turistického kurzu 2. ročníků

10.  - 14. 6. 2019

Ve dnech 10. – 14. června se žáci druhého ročníku zúčastnili Sportovního a turistického kurzu. Opětovně jsme navázali na model, kdy žáci absolvovali celodenní program v Novém Bydžově, v Hlušicích a v Hradci Králové. Následně odjížděli každý den domů. V Novém Bydžově si žáci vyzkoušeli minigolf, hry na koupališti – plážový volejbal, líný tenis a petang.. V Hlušicích probíhal netradiční sportovní pětiboj.  V Hradci Králové žáci navštívili lanové centrum na Stříbrném rybníku, opekli si buřty a prošli se po hradeckých lesích. Druhá skupina v Hradci Králové se seznámila se základy golfu. Žáci si vyzkoušeli odpaly na dlouhé vzdálenosti a patování. V poledních hodinách žáci navštívili rozhlednu Milíř u Vysoké nad Labem. V pátek probíhal společný turnajový den všech skupin na hřišti v Chudonicích. Žáci byli rozděleni do čtyř týmů a utkali se každý s každým v turnaji ve fotbale a softbale.

Mgr. Petr Motyčka, učitel teoretických a odborných předmětů

Středoškolská futsalová liga – 1.kolo:

8. 11. 2018

Ve čtvrtek 8. listopadu jsme v hale v Hlušicích pořádali první kolo Středoškolské futsalové ligy. Turnaje se zúčastnilo pět týmů: ŠŠGS Nová Paka, Gymnázium BN Hradec Králové, OA, SOŠ a JŠ Hradec Králové, Gymnázium a SOŠ Nový Bydžov a SŠTŘ Nový Bydžov. V základní skupině hrál každý tým s každým a do druhého kola postupovaly první dva týmy.

Mgr. Jaroslav Matějka: „ Do dalších bojů zaslouženě postoupily týmy na prvních dvou místech v tabulce. Všechny ostatní přehrávaly a o postupujících tak bylo rozhodnuto již po polovině turnaje. Výkony a výsledky našeho týmu hodnotíme pozitivně a pro většinu přítomných jsme překvapivě obsadili konečné pěkné třetí místo. Herní kvalita v našem týmu lehce zaostávala, ale nasazení, bojovnost a chuť se poprat o každý gól nakonec předčila i některé fotbalovější dovednosti hráčů soupeře. Děkuji tak všem klukům za bezproblémový průběh celého turnaje a našim klukům za chuť a bojovnost se poprat o dobrý výsledek při reprezentaci naší školy.

SŠTŘ Nový Bydžov reprezentovali: Jakub Chlad, Jakub Zavoral, Aleš Fejfar, Pavel Kopecký, Vít Stěhulka, Jakub Hosch, Milan Tichý, Dominik Ouzký, Martin Heger

FLORBALOVÝ TURNAJ TŘÍD

2. 11. 2018

V pátek 2. 11. 2018 se v dopoledních hodinách ve sportovní hale výukového centra Hlušice uskutečnil školní turnaj tříd ve florbalu. Turnaje se zúčastnilo 7 tříd (dohromady 50 žáků) rozdělených do dvou skupin. První dva týmy z každé skupiny postoupily do semifinále. Týmy na třetím a čtvrtém místě hrály následně mezi sebou o umístění. Vítězem turnaje se stala třída 2. AE, která naprosto ovládla finálové utkání.

1. semifinále: 1. AE – 3. AE 1 : 1 (samostatné nájezdy 1:0)                  2. semifinále: 2. AE – 1. SOD 1 : 0

o 3. místo: 1. SOD – 3. AE 1 : 3                                                                     finále: 1. AE - 2. AE 0 : 5

Celkové pořadí:

1. 2. AE                2. 1. AE              3. 3. AE              4. 1. SOD                5. 2. Z         6. 3. AN             7. 2. AN

STŘEDOŠKOLSKÉ SPORTOVNÍ HRY NB

26. - 27. 9. 2018

Ve dnech 26. a 27. září 2018 se na sportovištích v Novém Bydžově a v Hlušicích uskutečnily Středoškolské sportovní hry. Sportovního klání týmů i jednotlivců se zúčastnily tyto střední školy: Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Nový Bydžov, Střední průmyslová škola stavební Hradec Králové a pořádající Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov. Vítězné týmy a jednotlivci obdrželi poháry, plakety a medaile.

Výsledky jednotlivých disciplín:

Stolní tenis                                                                                                                                                Minigolf 

1. Bohdanecký Jakub (Gymnázium a SOŠ Nový Bydžov)                                                                     1. Kverka Tadeáš (SŠTŘ Nový Bydžov) 

2. Haltuf David (Gymnázium a SOŠ Nový Bydžov)                                                                                2. Vojtíšek René (SŠTŘ Nový Bydžov)

3. Vaníček Martin (SŠTŘ Nový Bydžov)                                                                                                   3. Černá Eliška (SŠTŘ Nový Bydžov)

Plážový volejbal

1. Gymnázium a SOŠ Nový Bydžov

2. SŠTŘ Nový Bydžov Hl. „B“

3. SŠTŘ Nový Bydžov Hl.+ NB

4. SŠTŘ Nový Bydžov Hl. „A“

5. SŠTŘ Nový Bydžov NB

Streetball

1. Gymnázium a SOŠ Nový Bydžov

2. SŠTŘ Nový Bydžov Hl.

3. SŠTŘ Nový Bydžov NB

4. SŠTŘ Nový Bydžov Hl.+ NB

Florbal

1. Střední škola stavební Hradec Králové

2. Gymnázium a SOŠ Nový Bydžov „A“

3. SŠTŘ Nový Bydžov NB 

4. SŠTŘ Nový Bydžov Hl. 

5. Gymnázium a SOŠ Nový Bydžov „B

Fotbal 

1. Střední škola stavební Hradec Králové

2. Gymnázium a SOŠ Nový Bydžov „A“

3. Gymnázium a SOŠ Nový Bydžov „B“ 

4. SŠTŘ Nový Bydžov NB

5. SŠTŘ Nový Bydžov Hl.

Vodácký kurz pro naše žáky na řece Vltavy

24. - 27. 6. 2018

Ve dnech 24. – 27. června 2018 se žáci třídy 2. SOD a 1. PDT zúčastnili Vodáckého kurzu na řece Vltavy. Výprava pod vedením Mgr. Pavla Hlavatého vyrazila vlakem z Hradce Králové do Vyššího Brodu, kde první noc přenocovala ve vlastních stanech a ráno vyrazila na lodičkách přes krásný Rožmberk do tábořiště Horní Branná. Další den směřovala plavidla do Českého Krumlova. Zde účastníci kurzu nejen přenocovali, ale hlavně si prohlédli krásy města a zámek. Večer si udělali táborák a upekli buřty. Poté směřovali do Zlaté Koruny, odkud se vypravili vlakem zpět do Hradce Králové

Zhodnocení Kurzu pobytu v přírodě

18. - 24. 6. 2018

Ve dnech 18. – 22. června se 68 žáků prvního ročníku zúčastnilo Kurzu pobytu v přírodě. Ubytováni jsme byli v chatách po čtyřech v rekreačním středisku TESLA Horní Bradlo. Žáci absolvovali během kurzu celodenní výlet na přehradu Seč, kterou celou obešli (24 km), a cestou navštívili i zříceninu hradu Oheb. Druhý pěší výlet nás zavedl na vodní mlýn Na Pilce (16 km). V průběhu kurzu si žáci vyzkoušeli velké množství sportovních aktivit - Hry bez hranic, orientační běh, softball, fotbal, brainball, překážkové dráhy, hod kládou na vzdálenost. V závěru každého dne mohli žáci navštívit v rámci rehabilitace wellness centrum. Celý týden nám počasí přálo a v odpoledních hodinách jsme chodili ochladit tělesnou schránku do místního bazénu.

Zhodnocení Sportovního a turistického kurzu 2. ročníků

11.  - 15. 6. 2018

Ve dnech 11. – 15. června se žáci druhého ročníku zúčastnili Sportovního a turistického kurzu. Opětovně jsme navázali na model, kdy žáci absolvovali celodenní program v Novém Bydžově, v Hlušicích a v Hradci Králové. Následně odjížděli každý den domů. V Novém Bydžově si žáci vyzkoušeli minigolf, hry na koupališti – plážový volejbal, líný tenis, petang a po obědě softball. V Hlušicích probíhal netradiční sportovní pětiboj. Odpoledne žáci hráli míčové hry – basketbal a fotbal. V Hradci Králové žáci navštívili lanové centrum na Stříbrném rybníku, opekli si buřty a prošli se po hradeckých lesích. Druhá skupina v Hradci Králové se seznámila se základy golfu. Žáci si vyzkoušeli odpaly na dlouhé vzdálenosti a patování. V odpoledních hodinách žáci navštívili rozhlednu Milíř u Vysoké nad Labem. V pátek probíhal společný turnajový den všech skupin na hřišti v Chudonicích. Žáci byli rozděleni do čtyř týmů a utkali se každý s každým v turnaji ve fotbale a softbale.

SŠTŘ NB uspořádala pro své žáky florbalový turnaj tříd

28. 3. 2018

Ve středu 28. 3. 2018 se v dopoledních hodinách ve sportovní hale výukového centra Hlušice uskutečnil školní turnaj tříd ve florbalu. Turnaje se zúčastnilo 6 tříd (dohromady 48 žáků) rozdělených do dvou skupin. Následně týmy sehrály utkání o umístění. Vítězem turnaje se po dramatickém finále stala třída 1.Z


Utkání o umístění:

o 5. – 6. místo: 1. AN – 3. AN 7:4

o 3. – 4. místo: 1. E – 2. Z 2:1

o 1. – 2. místo: 2. AN – 1. Z 1:3

Halová kopaná - okresní kolo

2. 3. 2018

V pátek 2. 3. 2018 se fotbalový tým SŠTŘ Nový Bydžov zúčastnil okresního kola v halové kopané. Utkání se odehrála v hale Střední průmyslové školy stavební Hradec Králové. V základní skupině jsme se v prvním utkání střetli se Střední školou služeb, obchodu a gastronomie Hradec Králové - Pouchov. Od počátku utkání jsme měli problémy s povrchem v hale, který nepříjemně klouzal a než jsme se s danou situací vyrovnali, prohrávali jsme o tři branky. Následně jsme neproměnili některé příležitosti a po konečném hvizdu rozhodčího nakonec utkání skončilo hrozivým debaklem 0:7.  Druhé utkání ve skupině jsme odehráli proti Střední odborné škole a Střednímu odbornému učilišti Hradec Králové - Vocelova. V tomto utkání jsme od počátku dominovali a vedli jsme až 4:1. Následně jsme polevili, soupeř dané šance využil a vyrovnal. V závěru rozhodnul o našem vítězství střelou z poloviny hřiště Janda. Ze skupiny postupoval pouze tým na prvním místě tabulky, což vzhledem ke dvěma výhrám byla Střední školou služeb, obchodu a gastronomie Hradec Králové – Pouchov

    SŠTŘ NB - Střední škola služeb, obchodu a gastronomie Hradec Králové – Pouchov  0:7

    SŠTŘ NB - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hradec Králové – Vocelova  5:4           branky: Janda 2, Hosch, Zámečník, vlastní

Zhodnocení Mgr. Matějky: „Do prvního utkání jsme nastoupili nepřipraveni a soupeř toho dokonale využil. Druhé utkání se nám povedlo a pro místní jsme jej překvapivě zvítězili. Na postup jsme ale po úvodním debaklu pomýšlet nemohli.“ 

SŠTŘ Nový Bydžov reprezentovali: Chlad Jakub, Šnajdr Michal, Hosch Jakub, Zavoral Jakub, Zámečník Matěj, Kopecký Pavel, Hák Tomáš, Janda Petr a Stránský Pavel.

Zhodnocení lyžařského kurzu v Herlíkovích

28. 1. - 1. 2. 2018

V termínu 28. 1. - 1. 2. 2018 se žáci 1.ročníků zúčastnili lyžařského kurzu v Herlíkovicích. Kurz letos absolvovalo 38 žáků, z toho jedno děvče. Ubytováni jsme byli přímo na sjezdovce areálu Bubákov v příjemném penzionu Ranč. Počasí a sněhové podmínky nám letos ukázaly většinu svých možností. První den příjemný sníh, ale mlha. V noci zapršelo a tak nás v úterý na svahu přivítala ledovka, která bohužel přinesla u jednoho z žáků tvrdý pád na koleno, následnou jízdu na skútru s horskou službou, a výlet do nemocnice ve Vrchlabí. Naštěstí se nejednalo o nic vážného. Tento den se ještě trojice žáků - Klápště, Kostřica, Mocek podílela na záchraně života paní, která na svahu zkolabovala. Třetí den se zlepšily sněhové podmínky a jednalo se tak asi o nejlepší lyžování. Tento den po odpoledním bloku lyžování začalo pršet a až do našeho čtvrtečního odjezdu už nepřestalo. Všichni zaslouží za absolvovaný lyžařský kurz obrovskou pochvalu, protože hned 11 žáků bylo poprvé v životě na horách s lyžemi (snowboardem) na nohách a hned první den byli všichni schopni sjet sami celý kopec na Bubákově a lanovkou vyjet zpět nahoru. Chování všech žáků bylo shledáno jako jedno z nejlepších po celou dobu našeho působení na lyžařských kurzech. Dohled nad hladkým průběhem kurzu zajišťovali Mgr. Petr Motyčka, Mgr. Pavel Hlavatý, Mgr. Ondřej Kolář a Mgr. Jaroslav Matějka.

Středoškolský pohár ve fotbale

19. 10. 2017

Ve čtvrtek 19. 10. 2017 se tým SŠTŘ Nový Bydžov zúčastnil Středoškolského poháru ve fotbale. Utkání se odehrála v areálu Slávie Hradec Králové.


SŠTŘ NB – SOŠ a SOU Vocelova HK         1:1 (0:1)  

Do utkání jsme vstoupili aktivně a vytvořili jsme si dvě dobré šance, které jsme ale neproměnili. Následně převzali iniciativu hráči soupeře a notně zaměstnávali naši obranu. Jednou jsme udělali chybu při osobním bránění a tato branka nakonec předznamenala i konečný výsledek. My jsme si totiž už další šance nevypracovali.


SŠTŘ NB – SPŠ stavební HK           0:5 (0:3)

Jednoznačná záležitost po celou dobu. Nutno ale podotknout, že jsme to sami soupeři usnadnili přístupem. Na soupeře jsme neměli, ale psychika hráčů byla od začátku ještě větší soupeř, než hráči na hřišti.

 

SŠTŘ NB – SUPŠ HNN HK              3:2 (1:2), branky: Hosch, Šnajdr, Bureš

V utkání jsme vedli, do konce prvního poločasu jsme prohrávali a ve druhém poločase výsledek otočili. Kluci chtěli poslední utkání vyhrát a díky tomu skončit na medailové pozici. To se podařilo a po konečném hvizdu rozhodčího byli kluci spokojení.

Hodnocení Mgr. Jaroslavem Matějkou: „První utkání jsme prohrát nemuseli, ve druhém utkání jsme neměli proti soupeři šanci a ve třetím utkání jsme se nevzdali ani za nepříznivého stavu a v zápase nakonec zvítězili. Konečné třetí místo je dle rozložení asi zasloužené, na druhé chyběla větší kvalita v útočné fázi v prvním utkání. Klukům děkuji za reprezentaci školy, dneska jsme předvedli mnohem hodnotnější výkony než před týdnem na Poháru J. Masopusta. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Jakub Chlad.“  


Horní řada – Janda, Šnajdr, Ouzký, Kopecký, Stěhulka, Mareček, Bureš, Chlad

Dolní řada – Motyčka, Kovačovský, Tyl, Haluza, Hák, Hosch, Balcar

Pohár Josefa Masopusta

11. 10. 2017

Ve středu 11. 10. 2017 se fotbalový tým SŠTŘ Nový Bydžov zúčastnil okresního kola Poháru Josefa Masopusta. Utkání se odehrála na umělé trávě v Malšovicích v Hradci Králové. V základní skupině jsme se v prvním utkání střetli se SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové. Po pěti minutách jsme prohrávali o tři branky a o výsledku bylo rozhodnuto. Ve druhém poločase jsme si vytvořili několik střeleckých možností, ale bez větší přesnosti. Naopak jsme ještě další tři branky inkasovali a nakonec jsme tak prohráli 6:0. Druhé utkání ve skupině bylo rozhodující vzhledem k postupu ze skupiny (z každé postupoval pouze vítěz a v případě našeho výrazného vítězství bychom to byli právě my). Soupeřem nám byl tým OA, SOŠ A JŠ Hradec Králové. Toto utkání bylo vyrovnanější, měli jsme některé dobré šance, ale neproměnili jsme. Naopak jsme třikrát inkasovali a prohráli jsme tak 3:0.

Zhodnocení Mgr. Matějky: „První utkání se kluci na hřišti příliš dlouho poznávali mezi sebou a než se rozkoukali, bylo rozhodnuto. Ve druhém utkání jsme hráli lépe, ale na zisk bodů do tabulky to bylo málo a postup do dalších bojů se tak nezdařil. “

SŠTŘ Nový Bydžov reprezentovali: Jakub Chlad, Tomáš Hák, Dominik Ouzký, Lukáš Mareček, Jakub Mičiak, Martin Vaníček, Filip Haluza, Matěj Váňa, Tomáš Kovačovský, Ondřej Bureš, Petr Janda, Patrik Balcar, René Vojtíšek, Jakub Hosch, Pavel Kopecký.

Středoškolské sportovní hry v NB

26. - 27. 9. 2017

Ve dnech 26. a 27. září 2017 se na sportovištích v Novém Bydžově a v Hlušicích uskutečnily Středoškolské sportovní hry. Sportovního klání týmů i jednotlivců se zúčastnilo pět středních škol: Gymnázium Nový Bydžov, VOŠ a SOŠ Nový Bydžov, Střední škola stavební Hradec Králové, SOU Lázně Bělohrad a pořádající Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov. Vítězné týmy a jednotlivci obdrželi poháry, medaile a dorty, které připravili studenti Střední školy technické a řemeslné Nový Bydžov.


Výsledky jednotlivých disciplín:

Plážový volejbal                                                                                                        1. Gymnázium Nový Bydžov                                                                                 2. SŠTŘ Nový Bydžov                                                                                             3. VOŠ a SOŠ Nový Bydžov

Streetball                                                                                                                 1. Gymnázium Nový Bydžov                                                                                 2. VOŠ a SOŠ Nový Bydžov                                                                                 3. SŠTŘ Nový Bydžov „A“                                                                                     4. SŠTŘ Nový Bydžov „B“   

Stolní tenis
 1. Vaníček Martin (SŠTŘ Nový Bydžov)                                                               2. Haltuf David  (Gymnázium Nový Bydžov)                                                     3. Kadaník Tomáš (VOŠ a SOŠ Nový Bydžov)

Florbal
 1. Střední škola stavební Hradec Králové                                                         2. Gymnázium Nový Bydžov                                                                               3. SŠTŘ Nový Bydžov „A“
 4. VOŠ a SOŠ Nový Bydžov                                                                                   5. SŠTŘ Nový Bydžov „B“

Fotbal
 1. Gymnázium Nový Bydžov                                                                                 2. VOŠ a SOŠ Nový Bydžov                                                                                 3. SŠTŘ Nový Bydžov                                                                                             4. SOU Lázně Bělohrad


Vodácký kurz pro naše žáky školy

25. - 28. 6. 2017

Ve dnech 25. – 28. června 2017 se žáci třídy 2. SOD a 1. PDT zúčastnili Vodáckého kurzu na řece Vltavy. Výprava pod vedením Mgr. Pavla Hlavatého vyrazila vlakem z Hradce Králové do Vyššího Brodu, kde první noc přenocovala ve vlastních stanech a ráno vyrazila na lodičkách přes krásný Rožmberk do tábořiště Horní Branná. Další den směřovala plavidla do krásného Českého Krumlova. Zde účastníci kurzu nejen přenocovali, ale hlavně si prohlédli krásy města a zámek. Večer si udělali táborák a upekli buřty. Poté směřovali do Zlaté Koruny, odkud se vypravili vlakem zpět do Hradce Králové.  

Kurz sportu a pobytu v přírodě            1. ročníky

19. - 23. 6. 2017

Kurzu se zúčastnilo 75 žáků prvních ročníků, na které dohlíželo 7 pedagogů . Ubytováni byli v rekreačním středisku TESLA Horní Bradlo. Pro žáky byl připravený velmi bohatý program. Absolvovali pěší výlet na vodní mlýn Na Pilce. Také se zúčastnili celodenního výletu na přehradu Seč a zříceninu hradu Oheb. V průběhu kurzu si žáci vyzkoušeli velké množství sportovních aktivit – Olympijské hry, orientační běh, fotbal, překážkové dráhy, noční hry apod. Každý den mohli žáci navštívit v rámci rehabilitace wellness centrum. Celý týden bylo skvělé počasí, které přispělo k hladkému průběhu kurzu.

Sportovní a turistický kurz 2. ročníků

12. - 14. 6. 2017

Letos jsme navázali na loňský model kurzu, kdy žáci absolvovali celodenní program v Novém Bydžově, v Hlušicích a v Hradci Králové. Následně odjížděli každý den domů. V Novém Bydžově pod vedením Mgr. Motyčky si žáci vyzkoušeli minigolf, hry na koupališti – plážový volejbal, líný tenis, petang a po obědě softball. V Hlušicích probíhal pod vedením Ing. Šandory netradiční sportovní pětiboj – střelba ze vzduchovky, přespolní běh s úkoly, střelba s míči na cíl, jízda se zahradním kolečkem a přeskok lana. Odpoledne žáci hráli míčové hry – basketbal a fotbal. V Hradci Králové pod vedením Mgr. Hlavatého žáci navštívili lanové centrum na Stříbrném rybníku, opekli si buřty a prošli se po hradeckých lesích. Druhá skupina v Hradci Králové se pod vedením Mgr. Matějky seznámila se základy golfu. Žáci si pod vedením profesionálního trenéra vyzkoušeli odpaly na dlouhé vzdálenosti a patování. V odpoledních hodinách žáci navštívili rozhlednu Milíř u Vysoké nad Labem. V pátek probíhal společný turnajový den všech skupin na hřišti v Chudonicích. Žáci byli rozděleni do čtyř týmů a utkali se každý s každým v turnaji ve fotbale a softbale.

Turnaj v basketbalu

12. 4. 2017

Ve sportovní hale výukového centra Hlušice uskutečnil školní turnaj tříd v basketbalu. Turnaje se zúčastnilo 5 tříd, když každou třídu reprezentovalo minimálně pět žáků. Vítězem turnaje se stala třída 3. AN, která během turnaje ani jednou neprohrála a nastřílela nejvíce bodů.Turnaj ve stolní tenisu

10. 4. 2017

Dnes dopoledne se uskutečnilo školní kolo turnaje ve stolním tenisu. Vzhledem k nízké účasti, se soutěž uskutečnila dvoukolově, systémem každý s každým. O vítězství bojovali žáci:  Marek Luňák, David Luňák, Lukáš Bujárek, Štefan Hlaváč, Josef Dvořák, Ondřej Vacherlohn. Přeborníkem  školy  pro letošní rok se stal Marek Luňák s devíti vyhranými zápasy.Druhé místo obsadil Lukáš Bujárek s osmi výhrami a třetí místo vybojoval Štefan Hlaváč se šesti vítězstvími.
Konečná tabulka:
1. Marek Luňák            18 bodů
2. Lukáš Bujárek          16 bodů
3. Štefan Hlaváč           12 bodů
4. David Luňák              10 bodů
5. Ondřej Vacherlohn     4 body
6. Josef Dvořák                 0 bodů


Pohár Josefa Masopusta

7. 4. 2017

Ve čtvrtek 7. 4. 2017 se fotbalový tým SŠTŘ Nový Bydžov zúčastnil okresního kola Poháru Josefa Masopusta. Utkání se odehrála na umělé trávě v Malšovicích v Hradci Králové. V základní skupině jsme se v prvním utkání střetli se Střední průmyslovou školou stavební Hradec Králové. První poločas jsme prohráli 1:0 po nedůslednosti před vlastní brankou, kdy jediného protihráče hlídali dva obránci, ale ve skutečnosti nikdo. Druhý poločas jsme se zlepšili, Marek Luňák měl dvě stoprocentní šance na obrat skóre, ale neproměnil. V závěru jsme do otevřené obrany inkasovali ještě dvě branky a nakonec jsme tak první utkání prohráli 3:0. Druhé utkání ve skupině bylo rozhodující vzhledem k postupu ze skupiny (z každé postupoval pouze vítěz a v případě našeho výrazného vítězství bychom to byli právě my). Soupeřem nám byl tým Gymnázium J. K. Tyla. Po celou dobu jsme za soupeřem zaostávali ve všech aspektech a nakonec jsme obdrželi pět branek. A to ještě hodně šancí zastavila obětavá obrana a především brankář Chlad. Třetí a pro nás poslední utkání tohoto turnaje se neuskutečnilo, protože tým z Trivisu se k turnaji nedostavil.


Zhodnocení Mgr. Matějky: „Po ročním cyklu dochází k obměně hráčského kádru a letošní rok se zúčastnilo hodně kluků z prvního ročníku. Jedná se pro ně o získávání zkušeností a poznání fotbalu, který hrají týmy z Hradce Králové, především reprezentované fotbalisty z FC Hradec Králové. Jejich úrovně náš tým včera nedosahoval a i proto se nám nepodařilo postoupit do další fáze tohoto turnaje.“


SŠTŘ Nový Bydžov reprezentovali: Jakub Chlad, Dominik Petr, David Luňák, Marek Luňák, Martin Hnojil, Tomáš Hák, Dominik Ouzký, Zdeněk Debnár, Jan Kotrč, Matěj Zámečník, Josef Hodoň, Miroslav Sedláček, Lukáš Mareček.


Silový čtyřboj v Trutnově

21. 3. 2017

Stříbrná medaile v Silovém čtyřboji

Naši kluci obhájili i letos stříbrnou medaili na krajském kole v Silovém čtyřboji středních škol. Soutěž proběhla tradičně v ČLA Trutnov. V naší kategorii soutěžilo 9 týmů.

Naši školu reprezentovali žáci: Jiří Zikmund - 3. R, Marek Schovanec - 3. E, Josef Rys - 3. Z. Družstvo dosáhlo 554,5 bodu a obsadilo tím na 2. místo. V hodnocení jednotlivců se s 218 body umístil na 1. místě Marek Schovanec a výsledkem 209 bodů na 3. místě Jiří Zikmund. Děkuji našim sportovcům za dobrou reprezentaci školy.


Turnaj Bánská Bystrica

9. - 11. 3. 2017

Ve dnech 9.3.-11.3.2017 se žáci SŠTŘ Nový Bydžov doplněni o několik hráčů RMSK CIDLINA /ročník 2001/ zúčastnili mezinárodního halového turnaje „O pohár ředitele

Spojené školy Kremnička Banská Bystrica. Pod vedením Milana Hamáčka a Mgr.Pavla Hlavatého naše celky reprezentovali hráči :

SŠTŘ Nový Bydžov „A“ : Jakub Chlad – Martin Hnojil, Vojtěch Drahotský, Vojtěch Mokošín, Petr Janda, Jan Svěcený, Miroslav Sedláček,Matěj Zámečník

SŠTŘ Nový Bydžov „B“ : Dominik Šoltys – Pavel Pokorný, Jakub Mičiak, Vojtěch Seňko, Zdeněk Debnár, Daniel Krotil, Michal Uiberlay, Ondřej Bureš, Nikolas Bekera

Dalšími celky letošního turnaje byly SŠ Kremnička Banská Bystrica, FK Rakytovce,Banská Bystrica a FC Hatvan /Maďarsko/. 

Utkání se hrála 1 x 20 minut.

VÝSLEDKY TURNAJE

SŠTŘ Nový Bydžov „A“ - FC Hatvan 3 : 4 

SŠTŘ Nový Bydžov „A“ - SŠ Kremnička Banská Bystrica 2 : 7

SŠTŘ Nový Bydžov „A“ - FK Rakytovce Banská Bystrica 2 : 9

SŠTŘ Nový Bydžov „A“ - SŠTŘ Nový Bydžov „B“ 3 : 7

SŠTŘ Nový Bydžov „B“ - SŠ Kremnička Banská Bystrica 0 : 7

SŠTŘ Nový Bydžov „B“ - FK Rakytovce Banská Bystrica 5 : 8

SŠTŘ Nový Bydžov „B“ - FC Hatvan 2 : 8

SŠ Kremnička Banská Bystrica - FK Rakytovce Banská Bystrica 4 : 4

SŠ Kremnička Banská Bystrica - FC Hatvan 6 : 1

FK Rakytovce Banská Bystrica - FC Hatvan 6 : 2TABULKA TURNAJE

1. SŠ Kremnička Banská Bystrica 4 3 1 0 24 : 7 10 bodů

2. FK Rakytovce Banská Bystrica 4 3 1 0 27 : 13 10 bodů

3. FC Hatvan /Maďarsko/ 4 2 0 2 15 : 17 6 bodů

4. SŠTŘ Nový Bydžov „B“ 4 1 0 3 14 : 26 3 body

5. SŠTŘ Nový Bydžov „A“ 4 0 0 4 10 : 27 0 bodů