Bake-off pečivo v praxi

18. 01. 2023

Pečivo konzervované mrazem (bake-off pečivo) se objevuje v prodejní nabídce naprosto běžně. Pro poznání technologií výroby, sortimentu výrobků a jejich použití v praxi jsme oslovili firmu La Larraine z Kladna. Její zástupce, pan Michal Suchánek, k nám zavítal ve středu 18. ledna 2023.

V prostorách SPV Chlumec nad Cidlinou představil žákům oborů Technolog výroby potravin, Kuchař-číšník a jejich vyučujícím aktivity firmy na evropské úrovni a sortiment předkynutých, předpečených, plně upečených a cukrářských výrobků.

A nejednalo se jen o šedou teorii, ale hlavně o praktické ukázky a metodiku, jak s tímto typem výrobků pracovat a jak využít všech výhod, které se pečivem typu bake-off pojí. S pomocí vybavení odborné učebny oboru Kuchař-číšník vznikaly přímo před očima účastníků semináře během pár minut nejenom líbivé, ale i velmi chutné výrobky využitelné nejenom pro rychlé občerstvení, ale i pro slavnostní příležitosti. Pomyslnou třešničkou na dortu byla výroba vlastního hamburgeru zcela podle svých chutí a fantazie.

Účastníci semináře po dopolední aktivitě, kdy jeden chuťový vjem střídal druhý, odcházeli se spoustou inspirativních nápadů do praxe, které spočívaly nejenom v typech na výrobu a úpravu výrobků, ale i v prezentačních dovednostech lektora firmy La Lorraine.

Mgr. Jiří Zahradník, zástupce ředitele

FOTOGALERIE: