Dakar – závod pokračuje

15. 01. 2023

Jak jsme již informovali, vydali se Tomáš Hovorka (UOV) a Filip Bajora (žák SŠTŘ) za svým snem. Rozhodně se však nejedná o nenáročný výlet. Ač je to zvláštní, tak i v poušti může být povodeň. Po prudkých deštích se na počátku ledna řeky rozvodnily tak, že byla dokonce jeden den zrušen.

„Ani ve snu bych nevymyslela, že budeme jezdit po okna ponoření ve vodě,” popisuje dakarské překvapení Ollie. „Ale po pravdě mi tahle charakteristika těžké rally sedí víc než rychlostní. Je velká škoda, že nám pořadatelé celý den zrušili.”

Další dny přinesly hornatou krajinu Saúdské Arábie. V té oblasti se ochladilo natolik, že se posádky z nočního odpočinku budily zimou. Bylo to o to náročnější, že se musely navíc vypořádat s další maratonskou etapou, která byla opravdu těžká. Dlouhé navigační body prověřily zkušenosti navigátorů i fyzickou zdatnost.

V průběhu cesty samozřejmě dochází k nejrůznějším defektům, se kterými se musí poprat jak mechanici, tak samotné posádky.

A co je nejtěžší pro naše mechaniky? Jak řekl Filip, je to odhad, v jakém stavu auta přijedou. Stává se, že je zapotřebí náročnější servis – diagnostika, oprava, testovací jízda, a v tu chvíli se jde spát až k ránu nebo i vůbec. Takže velký spánkový deficit.

Videa:

1) V krátkém videu vás provedeme volným dnem týmu Czech Samurais před další etapou Dakaru:

https://www.stream.cz/dakar-classic-stories/v-kratkem-videu-vas-provedeme-volnym-dnem-tymu-czech-samurais-pred-dalsi-etapou-64533497#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=vidp.nexttovid

2) Záběry přímo z Dakarského stroje:

https://www.stream.cz/dakar-classic-stories/zabery-primo-z-dakarskeho-stroje-uzijte-si-malebnou-poust-i-adrenalinovou-akci-64533245?fbclid=IwAR3XVpdhASceUPaZYjvvLE93OvUBq4uZFCLZddNuxbWbvriiFtJtox0K5io

Facebook odkaz:

Celkové shrnutí provede Tomáš Hovorka po svém návratu.

Mgr. Petra Hrnčířová, zástupkyně řediteleFOTOGALERIE: