Poděkování za Dakar Classic 2023

23. 01. 2023

  Dakar Classic 2023 je minulostí, Samuraiské posádky za sebou zanechaly výraznou stopu.

Něco začíná a něco končí. Čtrnáct velice náročných etap, 7500 kilometrů tratě se startem od pobřeží Rudého moře a s cílem ve městě Dammám na pobřeží Perského zálivu, osmdesát sedm startujících v kategorii Dakar Classic 2023, písek, kamení, duny a zase písek. Občas šílené počasí. To je stručná charakteristika nedávno skončené soutěže. Czech Samurajs Team přivezl ze Saudské Arábie skvělý výsledek. Ondřej Martinec s Gabrielem Žúborem skončili celkově na 37. místě jako nejlepší česká posádka, přestože byli na Dakaru nováčky. Olga Roučková s Jiřím Kopřivou pak obsadili 51. příčku a jako „třešničku na dortu“ získali pro tým beduína a medaile za skvělé třetí místo v kategorii H0 pro vozy s nízkoobjemovými motory.

Moc bych Vám všem chtěla poděkovat za Vaší podporu, která nás hnala dopředu. Každý dílčí úspěch je náš společný, a na tomto Dakaru Classic jsme zanechali společnou stopu, která nás vynesla na stupně vítězů!!!!


Oficiální Dakarské profily:
Samuraiskou cestu jste mohli sledovat:
Fotografie z jednotlivých etap jsou ke stažení na teamovém Dropboxu:
Pomocí odkazu se dostanete na web Dropboxu, můžete prohlížet a stahovat fotografie zde umístěné.
Na Dropbox budeme průběžně vkládat fotografie z Dakaru.  Řazení fotografií bude ve složkách po dnech, tzn. Fotografie z 31.12.2022 naleznete ve složce s názvem: "31-12-2022"

Tyto fotografie můžete použít pro vaše potřeby. Berte ovšem v potaz, že na fotografie se vztahuje Autorské právo a podléhají autorskému zákonu. Informace o fotografii, autorovi naleznete v metadatech fotografie. Prosíme vás, o uvádění zdroje fotografií. Pod odkazem naleznete taktéž fotografie z Tiskové konference, jenž se uskutečnila 24.11.2022 v Novém Bydžově. V případě problému s Dropboxem, či podobně, nás neváhejte kontaktovat pomocí emailu.
Mechanic Academy poprvé na Rally Dakar:

Mechanic Academy – Filip Bajora - Student z technického oboru měl letos nově šanci zúčastnit se vzdělávacího projektu MECHANIC academy, který podporuje mládež v technickém vzdělávání a praxi. Jednotliví představitelé projekt představili takto: „Automobilní vzdělávání na naší škole, má dlouholetou tradici. Vyučujeme tříleté učební obory, obory s výučním listem: automechanik, autoelektrikář, řidič nákladní a osobní dopravy. Potom máme čtyřletý obor s maturitní zkouškou, který se nazývá technik silniční dopravy.


Ollie Roučková, závodnice na Rallye Dakar 2023

FOTOGALERIE: