V sobotu se uskutečnily v HK krajské dožínky

16. 09. 2023

Královéhradecké krajské dožínky patří od roku 2004 k největším akcím kraje s návštěvností přes 30 tisíc lidí. Ocenění zde přebírají nejlepší potravinářské a zemědělské firmy a tradičně i studenti středních škol zemědělských oborů. Bohatý kulturní program doplňuje přehlídka hospodářských zvířat a zemědělské techniky. Pro návštěvníky byla připravena spousta zábavy, skvělé regionální potraviny a bohatý doprovodný program. Dále pak byl připraven velmi početný stánkový prodej, řemesla, dílničky pro děti a velká nabídka zajímavých atrakcí.

Dožínky se již nastálo vrátily do Šimkových sadů, kde je více zeleně a prostoru třeba i pro rodinný piknik v rámci dožínek. Organizátoři se navrátili ke kořenům. Těmi se myslí oslava sklizně a zemědělství jako takového. K poděkování zemědělcům – vlastníkům půdy, poděkování přírodě za její plody i poděkování nás občanů zemědělcům za jejich čím dál náročnější práci.

SŠTŘ Nový Bydžov se dožínek v Hradci Králové účastní zcela pravidelně. V letošním roce školu již tradičně prezentovali pedagogové a žáci zemědělských a potravinářských oborů.  Znovu jsme mohli zaznamenat velký zájem o vystavenou zemědělskou techniku a techniku školní autoškoly. O výrobky našich řezníků a cukrářů byl tradičně zájem – „jen se po nich zaprášilo.“

V letošním roce propagační stánky školy navštívil i hejtman Královehradeckého kraje Martin Červíček s početným doprovodem zástupců kraje, zemědělských podniků i představitelů spřáteleného slovenského kraje. Všem těmto zástupcům SŠTŘ Nový Bydžov představili vedoucí učitel opravářů zemědělských strojů Dobroslav Šmidrkal, učitel odborného výcviku řezníků Radomír Beněk, vedoucí školní jídelny Šárka Trejbalová, učitelé odborného výcviku Martin Kopřiva a Pavel Vašák. Celou návštěvu fotograficky dobře zdokumentovala vychovatelka domova mládeže Ilona Kohoutová. Vše proběhlo ve velmi přátelské a pohodové atmosféře, ke které nemalou měrou přispěly i výrobky našich řezníků a cukrářů…po kterých se také „jen zaprášilo“.

V rámci Krajských dožínek byl již tradičně oceněn i žák SŠTŘ Nový Bydžov oboru Opravář zemědělských strojů. V letošním roce toto ocenění získal Miroslav Pešek, žák loňského 3. ročníku. Mirek ocenění přebíral na hlavním pódiu přímo z rukou hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka. Všichni zástupci SŠTŘ vytvořili Mirkovi při přebírání ocenění velice důstojnou atmosféru.

Dobroslav Šmidrkal, vedoucí SPV Hlušice

FOTOGALERIE: