V REGIONÁLNÍM KOLE JÍZDY ZRUČNOSTI S TRAKTOREM A S PŘÍVĚSEM - ZVÍTĚZILI V HLUŠICÍCH PAVEL ŽĎÁRSKÝ A HANA JIŘIČKOVÁ

18. 05. 2023

Již tradičně se v útulném areálu školního autocvičiště v Hlušicích 18. května 2023 konal 22. ročník Regionálního kola jízdy zručnosti s traktorem a s vlekem. Akci pořádala SŠTŘ Nový Bydžov pod záštitou Zemědělského svazu České republiky Praha. Hlušice se staly tradičním pořadatelem regionálního kola Královéhradeckého a Pardubického kraje. Soutěž zahájil ředitel SŠTŘ Nový Bydžov Vladimír Blažej a zástupce Zemědělského svazu Praha Vladimír Pícha. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 27 chlapců a 4 dívky z 8 škol se sídly - Chrudim, Chvaletice, Vysoké Mýto, Králíky, Kostelec nad Orlicí, Hořice, Nymburk a samozřejmě domácí SŠTŘ Nový Bydžov. Chlapci soutěžili o tři postupová místa do národního kola, dívky o jedno místo. V letošním ročníku se znovu soutěžilo na dvou tratích. Na té první se jezdilo s traktorem ZETOR 7711 a na druhé trati s traktorem značky FENDT, který na soutěž zapůjčil smluvní partner školy firma AGROMEX Cerekvice nad Bystřicí. Tento traktor všem soutěžícím velmi fundovaně představil a na soutěžní trati doprovodil zástupce firmy pan Milan Hatle. Každá trať se hodnotila zvlášť, do národního kola se postupovalo pouze z jízdy s traktorem ZETOR.
S traktorem značky ZETOR zvítězil Pavel Žďárský z pořádající SŠTŘ Nový Bydžov. Druhé místo obsadil Dan Zdráhal, třetí Jiří Tomáš, oba také ze SŠTŘ Nový Bydžov. Jelikož do národního kola v Podbořanech, které bude konat 30. května 2023, může postoupit pouze jeden žák z každé školy, vítěze Pavla Žďárského doplnil 4. žák v pořadí Leoš Rabas ze SŠT Vysoké Mýto a 6. Ondřej Zverec ze SOU opravárenského Králíky. V dívkách zvítězila a tímto do národního kola postoupila žákyně Hana Jiřičková z pořádající SŠTŘ Nový Bydžov před Michaelou Biemannovou ze Zemědělské akademie a gymnázia Hořice, 3. skončila Simona Šulcová ze SŠZ a VOŠ Chrudim, 4. pak Gabriela Řeháková ze SŠRŘ Jaroměř.   
S traktorem značky FENDT v chlapcích zvítězil Dominik Poskočil ze SOUz Chvaletice, 2. skončil Josef Poslušný SZeŠ a SOU Kostelec nad Orlicí a 3. Martin Dvořák ze SOUz Chvaletice. V dívkách zvítězila Simona Šulcová ze SŠZ a VOŠ Chrudim, 2. skončila Michaela Biemannová ze Zemědělské akademie a gymnázia Hořice a 3. Gabriela Řeháková ze SŠRŘ Jaroměř.
Bezproblémový chod obou soutěží zajistili hlavní rozhodčí - učitelé odborného výcviku oboru Opravář zemědělských strojů Martin Kopřiva a Ondřej Zelinka, na trati s jízdou traktorem FENDT přímo zástupce firmy AGROMEX Cerekvice pan Milan Hátle, kterému zdatně asistoval Pavel Vašák, nejmladší učitel odborného výcviku oboru Opravář zemědělských strojů.
Poháry, medaile a ceny předával zástupce Zemědělského svazu Praha Vladimír Pícha, paní Horníková z krajské pobočky Zemědělského svazu Hradec Králové, paní Zmátlíková z Volanické zemědělské Volanice a zástupce společnosti AGROMEX Cerekvice Milan Hátle, dále pak domácí tým pedagogů - pořadatelů Martin Kopřiva, Vladimír Pavelka a Dobroslav Šmidrkal a paní Tobiášková a zástupce firmy Jiří Tobiášek - Praskačka.
Ceny do soutěže věnovaly Zemědělský svaz České republiky Praha, krajská pobočka Zemědělského svazu ČR Hradec Králové, Volanická zemědělská Volanice, AGRO Slatiny, ZD Kratonohy, Lovčická zemědělská Lovčice, ZAS Mžany, Rovina Písek, společnosti ZETEPA Pavlíček, FARMET Česká Skalice, SECO INDUSTRIAL Jičín, AGROMEX Cerekvice nad Bystřicí a firma Jiří Tobiášek – prodej náhradních dílů pro zemědělskou techniku Praskačka.


Dobroslav Šmidrkal, vedoucí SPV Hlušice

FOTOGALERIE: