Technolog průzkumník v hotelu Bellettini

25. 05. 2023

Zatím každý den od začátku zahraniční stáže v rámci projektu Erasmus+ mám v hotelu Bellettini na starost bufet, kterým hostům zajišťuje pestré snídaně a večeře.

Bufet se snídaní je relativně stálý. Hosté mají na výběr 6 druhů croissantů (klasický bez náplně, s pudinkem, čokoládou, marmeládou, s medem a ve variantě pro vegany). Součástí nabídky jsou tři druhy donutů (čokoládový, vanilkový a pistáciový), malé koblížky plněné pudinkem, které vyrábějí v Česku ve firmě La Lorraine nedaleko Kladna, kde jsme byli v rámci předmětu Učební praxe na exkurzi.

Dále nabízíme sladké výrobky z plundrového a listového těsta, vafle a palačinky. Na výběr jsou i dorty, které do hotelu dodává místní cukrárna a průběžně obměňuje sortiment (dort Paradiso, dort citronový a čokoládový, dort s hruškou a lískovými oříšky). Samozřejmostí je též varianta dortu bez lepku, který mi velmi chutná a po příjezdu do Česka ho chci určitě vyrobit sama.

Dále je v bufetu slaná část, kde se nachází mini pizzy, vejce uvařená na tvrdo, slané varianty croissantů, malé bagety panini. Široký je i výběr z různých druhů dalšího pečiva, sýrů a salámů.

Samozřejmostí je nabídka ovoce (vodní meloun, žlutý meloun, jahody, kiwi, zavařené švestky) nebo jogurtů (řecký, ovocný, bílý).

V samoobslužné části bufetu je velká nabídka semínek, ořechů, různých druhů vloček, müsli a jogurtů v kelímku.

O večeřích je bufet rozdělen na 5 částí:

1) Ovoce+ zmrzlina.

2) Dezerty (každý den kuchaři (např. můj spolužák Kristián) připravují jiný sortiment).

3) Moře (chobotnice a krevety s bramborami, salát z dalších mořských plodů a filety u různých druhů ryb – mečoun, kanic, platýs).

4) Slané výrobky a zelenina (= slaná část se pravidelně obměňuje; saláty jsou stejné)

5) Teplý bar a pečivo.

Nejvíce mne překvapilo, jak hosté milují telecí plátky v tuňákové omáčce. A zajímavé je, že i když snědí velké množství sladkého jídla a vypijí velké množství vína, tak jsou velmi štíhlí – hlavně Italové, méně již Němci.

Také se mi líbí perfektní čistota ve všech prostorách hotelu, kdy se na povrchy hlavně používá teplá voda s octem.

Projektové aktivity rozšiřují moje znalosti jako budoucího technologa a jsem moc ráda, že jsem tady v Milano Marittima.

Michaela Koníčková, žákyně 1. ročníku oboru Technolog výroby potravin

FOTOGALERIE: