Buongiorno Italia!

19. 05. 2023

S těmito slovy se přenesli do prosluněného italského rána 4 žáci oboru Technolog výroby potravin při svém příjezdu do Itálie ve čtvrtek 18. května 2023.

Plni očekávání, jaké projektové aktivity je v rámci programu Erasmus+ budou čekat. Příjezd do místa konání v Milano Marittima byl zkomplikován uzavřenými cestami kvůli záplavám a sesuvům půdy. Nakonec se podařilo a po ubytování už následovalo seznámení s budoucími pracovišti.

Kristián Dostál a Michaela Koníčková vykonávají praxi v hotelu Bellenttini, Lukáš Zvolenský a Adéla Řeřábková v hotelu Kent. Oba hotely jsou čtyřhvězdičkové a mají hojnou mezinárodní klientelu, pro kterou zaměstnanci připravují speciality italské a světové kuchyně.

Naši žáci pracují ve směnách podle aktuálního množství práce – nejčastěji od 8 hodin ráno. Buď odpracují 6 hodin a vrací se na ubytování k odpočinku a zábavě, nebo končí okolo 12. hodiny a pak pracují i v podvečer.

A jak popisuje své aktivity Lukáš?

„Dneska jsem se na začátku věnoval přípravě zeleniny. Potom nám kuchař vysvětlil přípravu jídel na večerní menu, což bude mimo jiné filet ze zubatce, rybí polévka, pečené kuře, nebo filety z telecího masa s tuňákovou omáčkou.“

A dosavadní Lukášovy dojmy? „Super, super, super - kuchař, co nás má na starosti, tak umí hodně naučit a vše jde bez problémů a práce mne vyloženě baví!“

Se změnou deštivého počasí přijdou i další praktické poznatky. Jako dnes na úvod podrobné seznámení s technologií výroby zmrzliny spojené s ochutnávkou.

Mgr. Jiří Zahradník, vedoucí výpravy

FOTOGALERIE: