PREMIÉRA výjezdu našich žáků do vědecko – zábavního centra IQLANDIA, IQPLANETÁRIUM v Liberci

04. 05. 2023

Komise matematických a přírodovědných předmětů v zastoupení předsedy Ing. Vladimíra Suchánka, Ph.D., připravila výjezd žáků do čtyřpatrového vědecko – zábavního centra v Liberci.

Žáci 1., 2., a 3. ročníků maturitních oborů a žáci 2. ročníků technicky laděných oborů s výučním listem, kteří jsou zařazeni do Interní akademie školy, poznávali vědu „hravou formou“.

Po důsledném zpracování zadaných pracovních listů měli zúčastnění možnost vyzkoušet si „na vlastní kůži“ libovolné expozice dle vlastního zájmu (MatematikUm, Člověk, Smysly, Živly, Kosmo, GEO, Vodní svět, GEOlab, Voda v domě, Překonané vynálezy).

V prostorách IQPLANETÁRIA byl připraven „živák“ – moderovaný pořad s názvem Vesmírné horizonty.

Zde jsou slova učitele Bc. Lukáše Dudka, který byl dozorem na dané exkurzi:

Po úvodním uvítání naší skupiny v IQLandii bylo úsměvné sledovat naše žáky v pozitivním slova smyslu. Doslova se po komplexu rozletěli a začali pracovat jako pilné včeličky. Bylo evidentní, že rozličnost jednotlivých expozic si našla své obdivovatele a badatele zároveň. Vrcholným okamžikem byl čas strávený v IQPlanetáriu. Moderátor naše studenty hned v úvodu vybídl ke spolupráci. Dočkal se kladné reakce. Žáci nás příjemně překvapili svými znalostmi, kdy se aktivně zapojovali po dobu celé přednášky. Proletěli jsme se naší sluneční soustavou, přiblížili se známým i teprve nedávno objeveným planetám a dokonce našemu „Matějovi“ jsme rezervovali let na planetu Mars. Žák Matěj Lánský pomohl prakticky. Názorně předvedl rozpínání vesmíru a jeho časoprostoru. Výsledkem vzájemné spolupráce byl závěrečný potlesk a odměna v podobě bonbónů. Postřehl jsem, že někteří se odměnili poctivě, aby doplnili vynaloženou energii.

Ing. Vladimír Suchánek, Ph.D., a Bc. Lukáš Dudek – učitelé všeobecně vzdělávacích předmětů SŠTŘ NB

FOTOGALERIE: