Žáci Interní akademie a pedagogové absolvovali vzdělávací projekt EDUbus


05. 05. 2023

Dopolední program projektu byl věnován nadějným žákům školy, pro které byly realizovány 3 vybrané vzdělávací programy:
1) Virtuální a a rozšířená realita (spojují digitální fyzický svět) - technologie rozšiřující možnosti našich zařízení, jako je vyhledávání informací a vzdělávání s využitím brýlí CLASS VR.
2) Vodíkový článek (sestrojení el. obvodu vodíkovým článkem) - praktická možnost sestavení a proměření veličin elektrického obvodu společně s vodíkovým článkem, kde vstupní surovinou je destilovaná voda.
3) Micro:bit (programování mikropočítačů) - s využitím tabletu  a micro:bitů se naprogramují jednoduché aktivity, které lze využít na další programovací platformy.
Odpolední program byl koncipován pro rozšíření technických možností odborných učitelů a realizaci do výukové činnosti. Bylo nám představeno mnoho vzdělávacích portálů s využitím moderních výukových pomůcek (virtuální a rozšířená realita do školního prostředí, ovládání a pořizování fotografií z dronů, malá obráběcí zařízení na dřevo).
Cílem semináře bylo přiblížit a vyzkoušet praktickou formou ukázky nové technologie. Jednotlivé aktivity probíhaly uvnitř pojízdné polytechnické laboratoře s moderním materiálním a softwarovým vybavením. Každý učitel si našel svou oblast, ve které dále rozvíjel svou kreativní myšlenku s transformací těchto výukových činností do výukové oblasti.


Mgr. Petr Motyčka, zástupce ředitele


Fotogalerie: