Devro Jilemnice – dopoledne nejenom o kolagenních obalech

05. 05. 2023

Plni očekávání vstupovali žáci oboru Řezník-uzenář, Technolog výroby potravin a Kuchař-číšník v pátek 5. května 2023 do prezentačních prostor nadnárodní firmy Devro v Jilemnici, se kterou naše škola již delší čas rozvíjí spolupráci.

Na úvod milé přivítání od paní Lucie Šachlové, krátké představení historie a současnosti firmy, seznámení s bezpečnostními opatřeními a zevrubná prohlídka testovacího centra firmy pod vedením Ing. Miroslava Pastora.

„Poznali jsme, že výroba kolagenních obalů je velmi náročná. Vždy mne fascinuje, když se ze suroviny, která by se jen těžko využila, v tomto případě štípaná hovězí klihovka, stane prvotřídní, světově používaný výrobek.

Překvapilo mne též technické zázemí, které zajišťuje nejenom stálost kvality kolagenních obalů, ale i inovaci a vývoj nových obalů. Důležitou úlohu také plní při testování výrobků podle požadavků zákazníků z celého světa.

Firma Devro je pro naše řezníky, ale i pro absolventy technických oborů ideálním zaměstnavatelem,“ zhodnotil odbornou exkurzi vedoucí učitel odborného výcviku oboru Řezník-uzenář pan Milan Novák.

Celkový dopolední zážitek byl doplněn komentovanou virtuální prohlídkou závodu. A aby to nebylo vše, výrobky jsme mohli posoudit i senzoricky v závěrečné části formou ochutnávky párků, klobás, rolád či salámů vyrobených podle klasických i moderních receptur.

Mgr. Jiří Zahradník, zástupce ředitele

FOTOGALERIE: