Automobileum 2023 - celostátní dopravní soutěž

15. - 16. 05. 2023

Ve dnech 15. – 16. května 2023 se náš žák 3. ročníku oboru Mechanik opravář motorových vozidel Petr Končický zúčastnil celorepublikové dopravní soutěže Automobileum v Hradci Králové. Soutěžil v  družstvu Královéhradeckého kraje, které bylo složené ze třech žáků z pořádající SOŠ a SOU Hradec Králové a našeho reprezentanta ze SŠTŘ Nový Bydžov.

Pořadatelem byla SOŠ a SOU Hradec Králové, zúčastnilo se celkem 40  soutěžících z 10 krajů České republiky. Celou akci podpořil  Královéhradecký kraj, C.S. Cargo, CDS Náchod, Dopravní podnik města Hradce Králové, firma René Hradec Králové a  Škoda Auto, která zapůjčila do soutěže své nejnovější automobily (Enyag, Karoq, Kodiaq, Octavia, Rapid, Scala).

Znalosti soutěžících byly testovány v rovině praktické i teoretické, pořadatelé připravili pro každé soutěžní družstvo 10 úkolů: test, poznávací soutěž, výměna kol, nízká rychlost – tlačení, kluzná plocha, nákladní automobil, průjezd zatáčkou, podélné parkování a koloběžky. Disciplíny by nebyly snadné ani pro pokročilého řidiče. Žáci museli dokázat své řidičské umění na polygonu s-drive při ovládání nákladního automobilu ve slalomu popředu i pozadu, ovládání osobního automobilu na kluzné ploše, soutěž prověřila i týmovou spolupráci při tlačení vozidla nebo při výměně kol.

Družstvo Královéhradeckého kraje obsadilo v konečném pořadí všech disciplín 4. místo.  Blahopřeji Petru Končickému i celému družstvu Královéhradeckého kraje k bramborové medaili. 

Mgr. Petr Motyčka, zástupce ředitele školy SŠTŘ NB


FOTOGALERIE: