Praktické závěrečné zkoušky oboru Kuchař - číšník

14. - 16. 06. 2022

Ve dnech 14. - 16. 06. proběhly ve středisku praktického vyučování SŠTŘ v Chlumci nad Cidlinou praktické závěrečné zkoušky oboru Kuchař - číšník. Žáci měli za úkol předvést odborné dovednosti, které patří do vyšší formy složité obsluhy, například flambování palačinek, krájení ovoce před hostem a míchání ovocného salátu či filetování pstruha.

Součástí praktické závěrečné zkoušky je také obhajoba samostatné odborné práce, jejíž téma si žáci losují ze čtyřech možných dle jednotného zadání, a dále komunikace v anglickém jazyce. Závěrečným výstupem je sestavení slavnostní tabule na dané téma, přičemž na něm si opravdu někteří dali záležet.
,,A protože součástí závěrečné zkoušky je kulinářský um, uvařili a představili nám vždy jeden pokrm, který si zvolili do své samostatné odborné práce, ten jim byl znám. Druhý zkouškový pokrm si poté vylosovali. Musím většinu žáků pochválit za jejich přístup, kreativitu a zodpovědnost, s jakou se na zkoušky připravili," zhodnotila zkoušky Veronika Větrovská, vedoucí oborová učitelka.
"V září čekají tyto praktické závěrečné zkoušky frekventanty vzdělávání dospělých," dodala.

Veronika Větrovská,  vedoucí pedagogický pracovník SPV Chlumec n. C.

FOTOGALERIE: