Syn slavné Elišky Junkové v hlušické jídelně

18. - 19. 06. 2022

Tropické teploty a rekordní počet návštěvníků 26. ročníku Novobydžovského čtverce – Memoriálu Elišky Junkové uvedly v soboru 18. června do varu srdce Nového Bydžova – Masarykovo náměstí. Rallye historických vozidel se rozjela po nucených odmlkách a omezeních z minulých let v plné síle a kráse. K loňskému jednodennímu závodu mohl realizátor akce, Klub přátel historických vozidel Nový Bydžov, připojit opět i závod dvoudenní.

Orientační závod již tradičně odstartoval čestný host akce, pan Vladimír Junek, syn legendární české automobilové závodnice Elišky Junkové, jejíž jméno závod od roku 2006 nese. Přesto, že panu Vladimírovi i jeho paní táhne již na devátý křížek, oba se živě zajímali o dění ve městě Nový Bydžov, na nádraží navštívili legionářský vlak a nenechal si ujít možnost projet se na závodním trenažeru „bugatkou“, kterou kdysi v slavném závodu na okruhu Targa Florio 1928 na Sicílii řídila jeho nevlastní matka, světová průkopnice ženského automobilového sportu Eliška Junková.

O stravování dvou set účastníků závodu a organizačního týmu se po loňské premiéře postaral rozšířený kolektiv jídelny v Hlušicích. Obědový řízek u nás v sobotu ochutnali také manželé Junkovi. Rychlý servis, vlídné zacházení a následný katův šleh sklidily obdivná slova dalších hostů:“ To vám ve školní jídelně takhle dobře vaří běžně?“ Samozřejmě že nám ve školní jídelně dobře vaří, děvčata totiž vaří s láskou, jak výstižně hlásala na své pracovní zástěře Iveta Kohoutová. Ještě jednou díky a děkujeme také za podporu obci Hlušice, která poskytla kulturní dům k vyhlášení vítězů.

Závěrem jedna dobrá zpráva pro všechny, kteří memoriál nestihli - na stránkách pořádajícího Klubu přátel historických vozidel https://bydzov-ctverec.cz a také na Facebooku spolku bude připraven videozáznam z letošního 26. ročníku.

Mgr. Jaroslava Havlíková, učitelka teoretického vyučování SŠTŘ

FOTOGALERIE: