Beseda s účastníky RALLY DAKAR 2023

07. 03. 2023

V úterý 7. března 2023 proběhla v Jiráskově divadle Nový Bydžov, jehož kolektiv v čele s ředitelem Petrem Krulišem vytvořil výborné podmínky, velmi zajímavá a vydařená beseda s účastníky RALLY DAKAR 2023. Pořadatelem akce se stala Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov, ve které studuje Filip Bajora a vyučuje Tomáš Hovorka - oba účastníci letošního ročníku. Hlavními hvězdami programu se stali ti, kteří ovládali soutěžní vozidla, tedy Ollie Roučková a Ondřej Martinec - závodní jezdci týmu CZECH SAMURAIS.
Divadlo doslova praskalo ve švech, nejen žáci a učitelé SŠTŘ si chtěli poslechnout, co se vlastně v rámci RALLY v Saúdské Arábii odehrávalo. Pozvání přijalo kromě návštěvníků ze SŠTŘ bezmála 30 hostů a 200 žáků z okolních základních i středních škol.
Na programu besedy bylo vyprávění o nejrůznějších momentech z cesty, ale i z denního režimu ostatních členů týmu, protože v RALLY DAKAR není snad nic tak, jak jsme běžně zvyklí. Beseda probíhala za doprovodu velkého množství videozáznamů i fotografií, které dojem ještě umocnily. Kromě zmiňovaných převzala na chvíli slovo i paní Jana Mohylová, zástupce společnosti TATRA Kopřivnice, aby přiblížila další budoucí spolupráci SŠTŘ a TATRY.
Celou akcí provázel Mgr. Vladimír Blažej, ředitel SŠTŘ. Požádali jsme ho o pár slov, jak on vnímal celou tuto akci.

"Pro mne osobně skvělý zážitek, plné divadlo a hlavně zájem všech, kteří přišli, o tento proslulý motoristický závod. To, že v Saúdské Arábii reprezentují zdejší region například Ondřej Martinec nebo Tomáš Hovorka nebo dokonce žák naší školy Filip Bajora, to považuji za něco fantastického. Mám radost, že se akce zúčastnili žáci základních škol z Nového Bydžova, Skřivan i Hlušic a žáci novobydžovského gymnázia. Moc mne zaujala uvolněná atmosféra a lehkost, kterou sebou přinesli Ondřej Martinec a Ollie Roučková, v jejich vystoupeních byl humor, napětí i velká schopnost přiblížit motoristický svět v exotickém arabském světě. A hlavně - oba byli v RALLY velmi úspěšní. Vyjadřuji rovněž velké potěšení nad účastí paní Jany Mohylové z kopřivnické TATRY, upřímně, někde tady v minulých letech totiž vznikl ten těžko uvěřitelný moment, že žák novobydžovské školy jede coby mechanik na DAKAR a chová se tam jako starý mazák. Tento úspěch možná daleko více docení budoucnost. Co musím také říci - děkuji moc našemu zřizovateli, který se chopil podpory účasti SŠTŘ velmi erudovaně, přijal nás i hejtman Martin Červíček, předchozí tiskovou konferenci navštívil náměstek Arnošt Štěpánek, na akci byl přítomen předseda finančního výboru Miroslav Uchytil a byly nám poskytnuty finanční prostředky, které spoluvytvářely účast Filipa Bajory a Tomáše Hovorky na arabském poloostrově. A samozřejmě jsem velmi pyšný na naše pedagogy, kteří nejenom umí, ale hlavně umí své umění předávat dále".


Mgr. Petra Hrnčířová, zástupkyně ředitele

FOTOGALERIE: