ŠKOLNÍ TÝDENÍK: 09. 09. - 13. 09. 2019

V pořadí 2. výukový týden školního roku 2019/2020 přinesl v SŠTŘ tyto události:

 • Ve středu 11. září zahájil odborný výcvik oboru Řezník-uzenář na smluvních pracovištích, do masozpracujících provozoven nastoupilo 8 žáků 2. ročníku. Přesně polovina z nich absolvovala praktické vyučování ve společnosti MASO Jičín pod vedením nového učitele odborného výcviku Jiřího Zikmunda.
 • Ve středu 11. září proběhlo v Hradci Králové neformální setkání ředitelů středních škol zřizovaných Královéhradeckým krajem s náměstkyní hejtmana Martinou Berdychovou a vedením odboru školství. Hostem setkání byl i Ing. Ivan Pilný. Školy představily řadu zajímavých námětů a tématem bylo i digitální vzdělávání.
  "V krátkém příspěvku jsem představil i naši praktickou maturitu z informatiky, která je postavena principu ECDL. V tomto maturitním roce ji absolvovali tři naši studenti", řekl ředitel školy Vladimír Blažej.
 • Ve středu 11. září a ve čtvrtek 12. září vykonávala funkci předsedy zkušební komise maturitních zkoušek v SŠGS Nová Paka Jaroslava Kholová.
 • Ve středu 11. září bylo zahájeno natáčení ilustračních a propagačních filmů k jednotlivým oborům vyučovaných v SŠTŘ Nový Bydžov. Realizátorem se stalo studio Leontýnka pana Davida Vozdeckého.
 • Ve čtvrtek 12. září a v pátek 13. září proběhly opravné a náhradní praktické maturitní zkoušky.
 • V pátek 13. září vykonávala funkci předsedy zkušební komise závěrečných zkoušek v hradecké střední škole gastronomie, služeb a obchodu Marie Zapadlová.
 • V pátek 13. září proběhla pravidelná porada k rodícímu se středisku v Novém Bydžově na Švarcavě.
  "Předání stavby se uskuteční 16. září a poté nás čeká tvrdý finiš k zajištění plného provozu střediska", komentoval dění na Švarcavě zástupce ředitele pro praktické vyučování Karel Průcha.
 • V pátek a v sobotu 13-14. září se SŠTŘ zúčastnila Krajských dožínek v Hradci Králové. "Představili jsme se v tradičním hávu", řekl garant akce Dobroslav Šmidrkal.
 • V sobotu 14. září byl oceněn Agrární komorou ČR Vojtěch Šlor, nyní žák 2. ročníku oboru Provozní technika, školní vzdělávací program Operátor zemědělské techniky. "Vojta patří po celou dobu studia k výborným a spolehlivým žákům a ocenění si plně zaslouží", řekla k jeho úspěchu třídní učitelka Alexandra Kaplanová.

        Mgr. Vladimír Blažej, ředitel

+;          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .