ŠKOLNÍ TÝDENÍK: 08. - 12. 04. 2019

Třináctý výukový týden 2019 přinesl v SŠTŘ tyto události:

  • Ve středu 10. dubna se sešli na pravidelném jednání ředitelé obou novobydžovských středních škol a jedním z výsledků jejich jednání byl i závěr nadále pořádat novobydžovské středoškolské sportovní hry za účasti i jiných středních škol. Předběžný termín byl stanoven na čtvrtek 26. září 2019.
  • Velmi dobrý výsledek dosáhl žák 3. ročníku oboru Elektrikář-silnoproud František Srpek na celostátní soutěži "Zlaté ručičky" v Brně. V konkurenci sedmi finalistů, kteří vzešli z oblastních kol, skončil přesně uprostřed na "bramborové medailové pozici". Vedoucí oborový učitel Lubomír Kořínek, který Františka v moravské metropoli doprovázel, byl s tímto historickým výsledkem velmi spokojen.
  • Ředitel školy a vedoucí střediska praktického vyučování v Chlumci nad Cidlinou Veronika Větrovská byli ve čtvrtek 11. dubna účastníky prvního jednání organizovaném Královéhradeckým krajem na téma vzniku tzv. GASTROAKADEMIÍ. Smyslem jednání je výběr nejlepších žáků oboru Kuchař-číšník, případně Cukrář, kteří by dostali možnost absolvovat praktické vyučování ve vybraných gastronomických společnostech našeho kraje a byli dále podpořeni i materiálně. Celý koncept přednesli jako vzor i pracovnice odboru školství kraje Vysočina, kde tuto koncepci již spustili. SŠTŘ považuje celý koncept za velmi smysluplný a pro pět středních škol Královéhradeckého kraje, které obory vyučují, za velmi motivační stimul.

  • Ve čtvrtek 11. dubna se žáci tříd 1. SOD, 2. SOD a 1. DPZ zúčastnili pod vedením svých pedagožek Lenky Fléglové a Petry Hrnčířové projektového dne na téma literární výchova v Miletíně. Karel Jaromír Erben by byl jistě potěšen zájmem našich studentů o jeho literární historii a třeba i jeho dílo "Kytice".
  • Ve středu 10. dubna a ve čtvrtek 11. dubna se psaly maturitní písemné práce z Českého jazyka a Anglického jazyka. "Na cizí jazyky nejsem odborník, ale témata z jazyka českého bych minimálně v polovině zadaných viděl zcela jinak", řekl ředitel školy Vladimír Blažej.

  • V pátek 12. dubna se podobně jako v řadě jiných středních škol psaly v SŠTŘ jednotné písemné přijímací zkoušky. Uchazeči o studium v oboru Dopravní prostředky a v nástavbovém studiu oborů Provozní technika a Technologie potravin se potýkali s testy z českého jazyka a matematiky.

         Mgr. Vladimír Blažej, ředitel školy

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .