ŠKOLNÍ TÝDENÍK: 11. - 15. 02. 2019

Šestý výukový týden roku 2019 přinesl v SŠTŘ tyto události:

 • V pondělí 11. února excelovala třída 4. SOD oboru Dopravní prostředky při závěrečných zkouškách k získání Profesního průkazu řidiče. Všichni žáci uspěli při zkouškách na Městském úřadu Nový Bydžov, z toho tři dokonce se stoprocentní úspěšností.
  "Žáci této koncové maturitní třídy získali významný vklad do svého budoucího profesního uplatnění", konstatoval vedoucí Školicího střediska řidičů SŠTŘ Vladimír Žalman.
 • Ve středu 13. února navštívili školu pracovníci Bezpečnostní a informační služby České republiky, kteří s žáky maturitních ročníků besedovali o práci této instituce a zároveň bylo budoucím absolventům školy nabídnuto pracovní uplatnění v této státní složce. Nutno říci, že celá akce se setkala u žáků s poměrně intenzívním zájmem a co potěšilo, bylo pochvalné hodnocení ze strany přednášejících.
 • Novou techniku získala pro výukové i další účely SŠTŘ od svého partnera společnosti SECO INDUSTRIES Jičín. Malotraktory byly předány škole 14. února 2019.
 • Tento týden byla také ukončena praktická část kurzu k obsluze malé zemědělské techniky pro žáky 1. ročníku oboru Opravář zemědělských strojů v části školního vzdělávacího programu "montážní práce". Celý tento vzdělávací cyklus proběhl přímo ve společnosti SECO INDUSTRIES Jičín. 
 • "Můžeme s klidným svědomím konstatovat, že se naši žáci stali takovými mladými odborníky na techniku vyráběnou SECO INDUSTRIES Jičín. Kurz bude ukončen v jarních měsících písemným testem a praktickou zkouškou z údržby a ovládání malotraktorů", konstatoval vedoucí učitel odborného výcviku Dobroslav Šmidrkal, který také zajišťoval pedagogický doprovod v této jičínské firmě. 
 • Ve čtvrtek 14. února podala škola přihlášku ke členství v profesním sdružení Český svaz zpracovatelů masa. Zároveň škola požádala o certifikaci školy v oblasti výuky oboru Řezník-uzenář tímto profesním sdružením.
 • "Absolventů tohoto oboru je na trhu práce citelný nedostatek a snahou SŠTŘ je přispět k alespoň částečnému odstarnění tohoto deficitu. Pro obor Řezník-uzenář existuje řada pobídkových programů včetně stipendií a je zbytečné snad i mluvit o výrazných výdělkových možnostech žáků, kteří tuto profesi po škole reálně zastávají", zhodnotil celý projekt ředitel školy Vladimír Blažej.

 • Na soutěž odborných dovedností gastronomických oborů "Na Karmeli 2019" v Mladé Boleslavi se připravují mladí barmani Eliška Jedličková a Tomáš Kovačovský a v oboru Cukrář Eliška Jedličková. Přípravu zajišťují učitelé odborného segmentu výuky Jan Flídr a Ivana Jiřičná, klání se odehraje 28. února 2019.

 • Do Rimavské Soboty míří příští týden mladí řezníci na mezinárodní soutěž žáků tohoto oboru. Organizačně zajišťuje tuto akci vedoucí oborová učitelka Alena Čermáková.
 • SŠTŘ Nový Bydžov opětovně podala žádost v programu ERASMUS s cílem dalších zahraničních stáží žáků školy v roce 2020 v Itálii. V případě úspěšného vyhodnocení žádosti se zahraniční stáže budou týkat potravinářských, gastronomických i technických oborů. "Věřím, že budeme opět úspěšní a navážeme na zahraniční výjezdy v roce 2018", doufá v úspěch vedoucí projektu ERASMUS Ing. Jiří Wágner.
 • 12. února se v nekompromisním klání střetli s florbalovými hokejkami žáci a pedagogové školy. Mladé pušky byly úspěšnější a zvítězily 15:7 přes heroický výkon gólmanky Ilony Kohoutové. "Pedagogové musejí hledat další sport, ve kterém by mohli být úspěšnější", s tímto nadhledem hodnotil zápas vedoucí domova mládeže Milan Hamáček, který rovněž utkání řídil.
          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .