ŠKOLNÍ ÚSPĚCHY ŽÁKŮ:

Naše cukrářky si vedly výborně na soutěži ,,O pohár Blanických rytířů“

Na 11. ročníku soutěže "O pohár Blanických rytířů" ve Vlašimi úspěšně reprezentovala školu děvčata z oboru Cukrář - cukrářka, Anna Zborníková a Tereza Koubková, která se s dortem "Vzpomínka na prázdniny" umístila na 2. místě ve zlatém pásmu.

Nejzručnějším řidičem traktoristou Východních Čech se  stal žák                   SŠTŘ Nový Bydžov Martin Midloch

25. 5. 2017

Zemědělský svaz České republiky uspořádal v rámci projektu Zemědělství žije ve spolupráci s odbornými školami a učilišti regionální kola v jízdě zručnosti traktorem s vlekem 2017. Poslední kolo v seriálu osmi regionálních kol uspořádalo pro Východočeský region (Hradecký a Pardubický kraj) 25. května 2017 SOU Lázně Bělohrad.

SSŤŘ Nový Bydžov vyslala na toto prestižní klání tentokrát žáky 2. ročníku oboru Opravář zemědělských strojů Martina Midlocha a Ondřeje Zelinku. Oba žáci předvedli výborné výkony a příkladně reprezentovali SŠTŘ Nový Bydžov.

Každý ze soutěžících absolvoval dvě soutěžní kola a jeden lepší čas se započítával do celkového pořadí soutěže.

Celkovým vítězem a 1. místo obsadil žák 2. ročníku oboru OZS  SŠTŘ Nový Bydžov Martin Midloch, který byl nejlepší v obou kolech a postoupil do Národního kola, které se koná 22. června 2017 v SOŠ a SOU Sušice. Krásné 4. místo obsadil další reprezentant SŠTŘ Nový Bydžov Ondřej Zelinka, který 1. kolo trochu pokazil, ale ve 2. soutěžním kole ukázal svoje kvality a jen nepatrný dotyk branky ho odsunul z 2. místa na 4.

Oběma patří velký dík za vzornou reprezentaci školy. Poděkování patří také žákům 1. Z, kteří za doprovodu učitele odborného výcviku Martina Kopřivy a pana Midlocha staršího vytvořili pro naše dva soutěžící zcela domácí atmosféru. Pedagogický doprovod zajistil VUOV Dobroslav Šmidrkal.

Ceny soutěžícím předal zástupce Zemědělského svazu, pořadatele regionálních kol, pan Lojda z Nového Bydžova.

Výsledky ze soutěže

1. místo v národním kole soutěže Automobileum 2017

17. - 18. 5. 2017

Na národním kole AUTOMOBILEUM 2017, které se konalo ve středu a čtvrtek 17-18. 05. 2017 v Hradci Králové, mezi 13 družstvy z celé republiky zvítězil tým Královéhradeckého kraje, do kterého vždy jednoho žáka nominovaly školy s automobilním zaměřením z Hradce Králové, Hronova, Rychnova n. K. a Nového Bydžova. Za SŠTŘ Nový Bydžov soutěžil Petr Kavan. 

soutěži jednotlivců pak obsadil Petr Kavan skvělé 1. místo.   Nejlepší mladý řidič pro rok 2017 je z naší školy!

Zlatá medaile Markéty Šulcové v soutěži Kouzlení z perníku

23. 3. 2017

Dne 23. března 2017 se konal již 6. ročník soutěže Kouzlení z perníku, který probíhal opět na Městském úřadu Nové Paky. Této soutěže se zúčastnila naše žákyně 3. ročníku oboru cukrář Markéta Šulcová. V kategorii ,,A“ byl dán motiv Dárková kazeta. Tento výrobek byl již zhotoven a zde pouze dekorativně dozdoben. Tentokrát se nám povedlo obsadit v podání Markéty Šulcové ze čtrnácti soutěžících ZLATOU medaili v tzv. zlatém pásmu, kde se bodově dostaly čtyři cukrářky. Dále žákyně soutěžily v kategorii “B“, což bylo zdobení na místě, libovolného velikonočního motivu s limitem 120 minut. Zde se Markéta Šulcová umístila ze dvanácti soutěžících na pěkném tzv. bronzovém pásmu a získala bodově bronzovou medaili. Třetí kategorie “C", což bylo určeno pro žáky, kteří se doposud nezúčastnili žádné soutěže, byla opět libovolná velikonoční varianta, ale s neomezeným časovým limitem. Zde jsme zastoupení neměli. Soutěž proběhla v příjemné atmosféře a závěrem hodnotící komisaři všechny zúčastněné pochválili za své výkony a za neustále se zvyšující úroveň, ale i počet účastníků.

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .