Aktuality v měsíci: ŘÍJEN 2018

SŠTŘ se prezentovala na Poháru blanických rytířů

11. 10. 2018

Pohár blanických rytířů, tak zní název soutěže mladých cukrářů a kuchařů, kterou každoročně pořádá SOŠ a SOU Vlašim. Již tradičně se tohoto klání účastní v posledních letech SŠTŘ  Nový Bydžov a nejinak tomu bylo i letos. Do Vlašimi odjelo ve čtvrtek 11. října sedm mladých reprezentantů novobydžovské školy pod vedením pedagožek Veroniky Větrovské a Jany Šicové. Na přípravě soutěžních exponátů a vůbec žáků se výrazně podíleli odborní učitelé Jan Flídr a Ivana Jiřičná.
"Do Vlašimi jsme odjeli v poměrně pozitivní atmosféře, děti se na soutěž velmi těšily a my dospělé v určitém očekávání, protože jsme podobnou akci absolvovaly coby doprovod poprvé", řekla před soutěží vedoucí střediska praktického vyučování Veronika Větrovská.

Obor Kuchař-číšník se zúčastnil několika soutěžních disciplín, v kategorie "Slavnostní tabule" se dvojice Eliška Jedličková a Kateřina Jelínková umístila na třetím místě za reprezentanty Vlašimi a Příbrami. 
V kategorii "Studená kuchyně" se našim mladým vyslankyním dařilo velmi, Eliška Eremiášová skončila v hodnocení poroty ve zlatém pásmu spolu s žákyněmi středních škol ze Sedlčan a Příbrami, Martina Šolínová byla porotou zařazena do stříbrného pásma spolu s kolegyněmi ze Sedlčan a Poděbrad. Reprezentantka sousední střední školy z Městce Králové byla zařazena až do bronzového pásma spolu s žákyní domácí vlašimské školy.
V poslední kategorii "Teplá kuchyně" byl Petr Jirka zařazen porotou do stříbrného pásma spolu se svými soutěžícími partnery z Pelhřimova a Městce Králové, nicméně za svůj výkon sklidil obdiv vzhledem k čistotě a upravenosti pracovního stolu a vůbec celého pracovního procesu. Celkem se této kategorie zúčastnilo osm soutěžících.
"Ústředním tématem letošního ročníku bylo 100 let československého trampingu, takže výsledkem Petrova působení byla zálesácká směs", dodala Veronika Větrovská.
Obor Cukrář se Poháru blanických rytířů zúčastnil s exponátem dortu, který věrně vystihl atmosféru lesa, trampů a řeky. Pod vedením učitelky Ivany Jiřičné se exponát připravil v novém středisku v Chlumci nad Cidlinou a na soutěži ho prezentovaly spolutvůrkyně Kristýna Plísková a Radka Vejrová, obě žákyně 3. ročníku. Výsledkem bylo v konkurenci devíti exponátů zařazení do nejvyššího zlatého pásma spolu s reprezentantkami středních škol z Poděbrad a z Mladé Boleslavi.
"Soutěž se mi velmi líbila, já osobně jsem v roli pedagogického doprovodu v této roli debutovala a z výsledků našich žáků mám pochopitelně velkou radost", řekla učitelka odborných předmětů Jana Šicová.
Na závěr vedení soutěže vyhlásilo i pořadí úspěšnosti jednotlivých středních škol, kterých se celkem zúčastnilo osm. Střední škola technická a řemeslná skončila na druhém místě za střední školou Sedlčany, třetí byly Poděbrady, čtvrtá Příbram, pátý Vlašim a šestý Městec Králové.
"Po stagnaci v minulém ročníku je nutné druhé místo považovat za velký úspěch, je to pro náš hodně obměněný pedagogický kolektiv motivace do další práce", řekla na závěr Veronika Větrovská..

Přebor DM v bowlingu

8. 10. 2018

V pondělí 8.10.2018 proběhl v Novém Bydžově první letošní bowlingový turnaj. Této akce se zúčastnilo 15 žáků DM /výukové centrum Hlušice/. Loňské prvenství obhájil Michal Grundmann /3.Z/, který v obou kolech prokázal vyrovnanou výkonnost a zvítězil se solidním počtem 279 bodů. Druhé místo vybojoval s velmi dobrým průměrem „prvák“ Zdeněk Hejduk. Na pomyslné bronzové příčce skončil Václav Pažout, který po „tragické“ první hře zabojoval a ve druhém kole naházel výborný výsledek. Vyrovnané výkony v obou částech měli Jakub Stránský, Bartoš, Rozkovec, Puš a jedná dívka Markéta Škodová. Ostatní střídali dobré momenty s horšími. Doufejme, že v listopadovém klání dojde ke zlepšení výkonů hlavně u žáků 1.ročníků, někteří se totiž setkali s bowlingem poprvé.

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .