Tomáš Kovačovský bronzový ve finále soutěže Český kapr 2018

22. - 23. 11. 2018

Mezi deset finalistů soutěže mladých kuchařů Český kapr 2018 pořádané Asociací kuchařů a cukrářů České republiky se dostal i žák 2. ročníku oboru Kuchař-číšník SŠTŘ Nový Bydžov Tomáš Kovačovský. Celorepubliková soutěž pod záštitou ministra zemědělství s více jak stovkou přihlášených kuchařů-juniorů zažila letos již 13. ročník tradičně na výstavišti v Českých Budějovicích, kam si porota pozvala pouze dvanáctku nejlepších, z nichž se však finálového klání zúčastnilo pouze deset.
Tomáše připravoval na tuto soutěž učitel odborných předmětů Bc. Jan Flídr, který k postupu našeho žáka poznamenal: "Jedná se o vynikající úspěch naší školy a samozřejmě jsem z postupu i konečného bronzového pásma velmi nadšený."
Sedmnáctiletý Tomáš Kovačovský soutěžil v kategorii "junior", kam se mohou přihlásit žáci hotelových a gastronomických oborů středních škol, kteří nedovrší k datu soutěže 21 let. Konečná bronzová medaile je v této konkurenci oceněním nejen jeho soutěžního výkonu, ale i celkově odpovědného přístupu ke studiu, o čemž svědčí i jeho hodnocení odpovědnými pracovníky resortu TREE OF LIFE Lázně Bělohrad, kde koná část odborného výcviku.
"Pro Tomáše je skvělé, že se mohl poměřit s nejlepšími žáky z řady škol včetně škol hotelového zaměření, kteří měli pro přípravu na soutěž mnohdy lepší podmínky a věnovali jí poměrně hodně času", poznamenala k úspěchu žáka SŠTŘ vedoucí střediska praktického vyučování Veronika Větrovská, která ho do Českých Budějovic spolu s Janem Flídrem doprovázela. 

web z akce: https://akc.cz/soutez-289/cesky-kapr-2018

Fotogalerie:

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .