První shledání se žáky základních škol v rámci kroužku Mladého technika máme úspěšně za sebou

5. 11. 2018

Stejně jako v minulých letech připravila Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov kroužky pro žáky 8. a 9. tříd základních škol. První setkání dětí se zájmem o techniku proběhlo v pondělí 5.11 v čase 13.00-14.30 hodin. Aktivity v tomto kroužku vyvrcholí 10. 12. exkurzí do ŠKODA AUTO Mladá Boleslav. O oblíbenosti akce svědčí letošní rekordní počet 67 přihlášek žáků z osmi základních škol, jmenujme například ZŠ Chlumec n. Cidlinou, Hlušice, Smidary, Skřivany, samozřejmě nechybí ani děti z obou bydžovských základních škol.

Bohatou účastí chlapců a děvčat se mohou pochlubit také kroužky se zaměřením na potravinářskou tématiku. Celkově 47 dívek a kluků 8. a 9. tříd ZŠ, kteří si chtějí vyzkoušet své dovednosti v oboru cukrář a kuchař-číšník, se setkávají každou středu od 7.11. - 12.12. Budou je hostit jednak pracoviště odborného výcviku v nově zrekonstruované cukrářské provozovně v Chlumci n. C., dále cvičná kuchyně v Novém Bydžově v Tyršově ulici a školní jídelna v Hlušicích. Mladí cukráři vyrobí linecké cukroví a naučí se modelovat drobné ozdoby, kuchaři připraví saláty, pečenou zeleninu a osvojí si základy stolování. V posledním setkání mají kluci a holky namířeno na prohlídku Pivovaru Lindr v Mžanech a do lázeňského resortu Tree of Life v Lázních Bělohrad.

Celým kurzem budou účastníky provázet učitelé odborného výcviku jednotlivých oborů, v závěru setkání nebude chybět ani zhodnocení práce, u cukrářů a kuchařů doplněné výslednou ochutnávkou vlastnoručně vyrobeného pokrmu či výrobku.

Už tradičně je smyslem těchto kroužků představit žákům základních škol obory vyučované v SŠTŘ Nový Bydžov a také nabídnout jim možnost uplatnit a rozvinout svou manuální zručnost při opravě a diagnostice motorových vozidel a zemědělské techniky nebo přípravě a servírování pokrmů. Chceme žákům přiblížit obory, kde mohou využít nejen svoji zručnost, kreativitu, fantazii, ale zároveň najít snadné uplatnění na trhu práce. Pevně věříme, že kroužky pořádané naší školou pomohou žákům ZŠ s výběrem svého budoucího povolání.

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .