Hladký průběh lyžařského kurzu 1. ročníků

27. 1. - 31. 1. 2019

V termínu 27. 1. - 31. 1. 2019 se studenti 1.ročníků zúčastnili lyžařského kurzu v Herlíkovicích. Kurz letos absolvovalo 32 žáků. Ubytováni jsme byli v námi oblíbeném penzionu Ranč, který se nachází přímo na sjezdovce v areálu Bubákov. Letošní sněhové podmínky byly více než ideální, na sjezdovce se nacházelo přes 60cm sněhu a kolem penzionu zhruba o 10cm méně. 

První den ztěžovala rozřazování žáků do jednotlivých družstev špatná viditelnost způsobená mlhou. Odpoledne se však počasí vylepšilo a my jsme tak mohli vyzkoušet všechny sjezdové tratě skiareálů, Bubákov a Herlíkovice. 

Druhý den kurzu rozřazené skupiny žáků pokračovaly ve zdokonalování řezaných a smýkaných oblouků. U začínajících lyžařů a snowboardistů byly vidět velké pokroky, jelikož dokázali sjet sjezdovku bez jediného pádu.

Poslední azurový den lyžování byl věnován volnému lyžování ve skupinách a možnosti využití individuálních lekcí s instruktorem. Nádherné počasí a skvěle upravené sjezdovky zajistily naší skupině celodenní lyžování, díky kterému byli studenti tak unavení, že šli dobrovolně spát ještě před večerkou.

Pravidelně jsme se věnovali přednáškám na nejrůznější témata (lyžování, snowboarding, adrenalinové sporty apod.), zajímavým zpestřením byly také videorozbory jednotlivých jízd, při kterých jsme hodnotili techniku lyžování nebo snowboardingu všech účastníků.

Dohled nad hladkým průběhem kurzu zajišťovali Mgr. Petr Motyčka, Mgr. Ondřej Kolář, Bc. David Hamák a David Janouch.

Fotogalerie:

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .