Aktuality v měsíci: LEDEN 2019 

ŠKOLNÍ TÝDENÍK: 14 - 18. 01. 2019

Druhý výukový týden roku 2019 přinesl v SŠTŘ tyto události:

 • Porada předsedů odborných metodických komisí se zabývala v úterý 15. ledna především organizací závěrečných zkoušek, které proběhnou v červnových termínech. Zkoušky budou organizovány tradičně v sedmi oborech středního vzdělání s výučním listem.
 • Jednání vedení školy s vedením Města Nový Bydžov ve středu 16. ledna bylo zaměřeno především na problematiku autoškoly, obě strany se zabývaly přenesením zkušebního místa pro závěrečné zkoušky přímo do Nového Bydžova a jeho okolí. K tomuto závěru vedou především logistické, personální a ekonomické důvody. Dalším bodem jednání bylo přenesení kontaktního místa OREDO na Městský úřad Nový Bydžov.
 • Ve středu 16. ledna proběhla koordinační schůzka ke krajskému kolu soutěže odborných dovedností AUTOMECHANIK JUNIOR 2019 v SOŠ a SOU Vocelova Hradec Králové. Vítězové krajského kola postupují do celostátní soutěže.
  "Bohužel i letos se zúčastní krajského kola pouze dvě školy vyučující obor Mechanik opravář motorových vozidel, chybět budou opětovně Rychnov nad Kněžnou a Hronov", uvedl vedoucí učitel odborného výcviku Aleš Novák. K reprezentaci je připravováno kvarteto žáků 3. ročníku, z nichž budou nakonec nominováni dva reprezentanti školy. Mezi chlapci se připravuje i dívka, jmenovitě Karolína Jiřičková.
 • Další spolupráci deklarovala SŠTŘ a společnost AGROSLUŽBY Hradec Králové na společném jednání ve středu 16. ledna, další společná činnost bude pojit i naší školu a sdružení dopravců ČESMAD BOHEMIA. V nejbližších dnech navštíví školu ředitelka oblastního pracoviště ČESMAD BOHEMIA Jana Hujová a ředitel Institutu silniční dopravy Ing. Tomáš Bicera.
 • Ve čtvrtek 17. ledna proběhl první velký kontrolní den na stavbě Střediska praktického vyučování v Chlumci nad Cidlinou. Všechny strany se shodly na výborné práci dodavatele společnosti STYLBAU. Je možné, že příprava střediska na vlastní činnost v praktickém vyučování bude zahájena již v květnu 2019.
 • V plném běhu je příprava na maturitní a reprezentační ples školy, který proběhne 25. ledna v Kulturním domě Hlušice.
 • Ve dnech 19-20. ledna proběhne v SŠTŘ další běh školení trenérů kopané licence C, celá akce se odehraje ve výukovém centru Hlušice.

Soutěž odborných dovedností třídy 1.Z

V posledním cyklu OV za 1. pololetí školního roku 2018/2019 se uskutečnila soutěž odborných dovedností žáků třídy 1. Z oboru Opravář zemědělských strojů.

Pod pedagogickým dozorem D. Šmidrkala a P. Nováka žáci soutěžili v těchto disciplínách:

- CAD

- soustružení

- poznávání součástí a náhradních dílů

- měření posuvným měřítkem

- souborná práce RZK

- jízda zručnosti traktorem John Deere ze STROMu Praha na autocvičišti

Závěrem byly vyhlášeny celkové výsledky. Nejvíce bodů a vítězem se stal Lukáš Pfeffer.

Nejlepších 10 žáků obdrželo propagační předměty smluvních pracovišť SŠTŘ Nový Bydžov – SECO Industries Jičín, FARMET Česká Skalice, Agroservis J&S Zibohlavy.


ŠKOLNÍ TÝDENÍK (7. - 11. 1. 2019)

Úvodní výukový týden roku 2019 přinesl v SŠTŘ tyto události:
 • Novými členy pedagogického sboru se stali pan Tomáš Hovorka, který bude působit jako učitel odborného výcviku u oborů Mechanik opravář motorových vozidel a Autoelektrikář, a paní Jana Barešová, která se bude věnovat učební praxi a odborným předmětům potravinářských a gastronomických oborů. K poslednímu dnu roku 2018 naopak ukončili pracovní poměr ve škole pedagogové pan Pavel Plochý a paní Daniela Novotná.
 • Pokračuje výstavba dílenského areálu Střediska praktického vyučování Švarcava v Novém Bydžově, který už dostává nový kabát i zvnějšku, i Střediska praktického vyučování potravinářských a gastronomických oborů, kde se nyní intenzívně pracuje na gastronomické části a odborných učebnách. Celkový objem obou investic včetně dodávek vybavení obou středisek přesahuje 50 miliónů Kč.
 • Pět žádostí o mimořádný účelový příspěvek z prostředků zřizovatele zpracoval management školy, případně získané finanční prostředky budou směřovat například k přípravě talentovaných žáků, k rozvoji mimoškolní výchovy, k přípravě adaptačního kurzu budoucích prvních ročníků a k projektu Středoškolské futsalové ligy.
 • Propagační panely společnosti ŠKODA AUTO Mladá Boleslav byly instalovány v budově školy č. 3 v Revoluční ulici 211 v Novém Bydžově, jejich úlohou je seznámit žáky s vývojem modelů od historie k současnosti.
 • Po pozitivním výsledku schvalovacího procesu zahájil management školy tvorbu školního vzdělávacího programu v oboru Technologie potravin. Toto nástavbové studium bude otevřeno počínaje 01. 09. 2019 a je určeno pro úspěšné absolventy tříletých oborů s výučním listem, například Kuchař-číšník, Pekař, Řezník-uzenář či Cukrář. Přihlášky mohou uchazeči o toto studium podávat do 01. 03. 2019.
 • Žáci oborů středního vzdělání Řezník-uzenář a Technická základna potravinářské výroby se zúčastnili dne 11. 01. 2019 semináře v trutnovské společnosti GAST PRO pod vedením pedagožek Jany Barešové a Veroniky Větrovské, tématem byla technologie výroby a ostření nožů.

Pozvánka na Absolventský a maturitní ples Střední školy technické a řemeslné NB

datum konání: 25. 1. 2019

čas zahájení: 20:00

místo: Kulturní dům Hlušice


Informace k plesu:

maturitní třídy:   4. SOD, 2. PD, 2. DT

kapela:  HOLIDAY EXPPRESS

vstupenky:    předprodej vstupenek od 10. 1. 2019, cena: 149 Kč

                         - místa na sezení - vyprodané

                         - místa na stání  - k dipozici

program:  20.00  zahájení plesu

                 20.15  nástup a slavnostní dekorování   maturantů

                 21.00  hraje HOLIDAY  EXPRESS 

                 21.00 – 23.00  vydávání tomboly                

                 22.00  předtančení  maturantů 

                 22.30  hraje HOLIDAY  EXPRESS

                 02.00  ukončení plesu

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .