Úspěchy Tomáše Kovačovského a Elišky Klozové v soutěži "Na Karmeli 2019"

28. 02. 2019

V období jarních prázdnin 28. února se dvojice reprezentantů SŠTŘ Nový Bydžov Eliška Klozová a Tomáš Kovačovský zúčastnili mezinárodní soutěže odborných dovedností potravinářských a gastronomických oborů ,,Na Karmeli 2019,, , která byla pořádána Integrovanou střední školou v Mladé Boleslavi.

V soutěži cukrářů se Eliška Klozová se svým exponátem, který připravovala pod vedením pedagožky Ivany Jiřičné, umístila jako pátá ve zlatém pásmu. Celkově bylo na pomyslné startovní čáře sedmnáct soutěžících.

Vynikající výkon v druhé námi obsazené disciplíně podal v soutěži mladých barmanů žák druhého ročníku oboru Kuchař-číšník Tomáš Kovačovský. Hlušický rodák skončil po suverénním výkonu na vynikajícím druhém místě v dvacetičlenném startovním poli a odměnou mu bylo nejen nádherné stříbrné umístění, ale i několik profesních nabídek.
Ke svému umístění Tomáš řekl: "Už před zahájením soutěže jsem zaslechl z kuloárů to, že se porotcům líbí moje příprava. Při občasné diskuzi s hodnotiteli při vlastní soutěžní činnosti jsem byl nucen odpovídat na otázky týkající se mých dosavadních zkušeností. Byl jsem úplně v pohodě, žádná nervozita ke mně nedorazila. Podle prvních reakcí na chodbě jsem vnímal své pozitivní hodnocení, ale rozhodně jsem si nepředstavoval takový výsledek. Ten je super."
Dodejme, že Tomáše na soutěž připravil učitel odborných předmětů Jan Flídr. Duo našich reprezentantů doprovázela do Mladé Boleslavi dvojice učitelek odborného výcviku Blanka Kubíková a Jana Šicová. 
"Eliška Klozová soutěžila s exponátem slavnostní dort na téma plesová sezóna, umístění ve zlatém pásmu považuji za úspěch celého námi vyučovaného oboru Cukrář", komentovala úspěch Blanka Kubíková.


Veronika Větrovská, vedoucí střediska praktického vyučování potravinářských a gastronomických oborů

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .