Mezinárodní soutěž řezníků - uzenářů v Rimavské Sobotě

15. - 16. 2. 2018

Ve dnech 15.-16.2. 2018 se naši řezníci zúčastnili druhého ročníku Mezinárodní soutěže řezníků - uzenářů v Rimavské Sobotě, kterou pořádala Střední odborná škola technická a agropotravinářská. Své dovednosti porovnali se soutěžícími z Rimavské Soboty, Bánské Bystrice a Székesfehérváru z Maďarska. 
Pět dvoučlenných týmů soutěžilo postupně ve vykosťování vepřové půlky a vařené výrobě. Naši školu zastupovali David Krám a Martin Kukla ze 3.R. Bourání masa probíhalo v místním masokombinátu Tauris. Všichni žáci ocenili praktickou ukázku vykosťování profesionálním řezníkem a kvalitářem z firmy M. Kučera, která také celou soutěž sponzorovala. Odborná komise hodnotila dodržování zásad BOZP a hygieny, kvalitu opracování masa a kvalitu třídění ořezu. V této soutěži jednotlivců získal 2. místo David Krám.
V disciplíně vařená výroba měli soutěžící za úkol vyrobit a následně prezentovat domácí klobásy a tlačenku. Za vařenou výrobu zodpovídal Martin Kukla, který si recept na klobásy připravil sám. Tlačenka i klobásy s medvědím česnekem dostaly od poroty vysoké hodnocení. Po sečtení získaných bodů z obou disciplín jsme se v soutěži družstev umístili na 2. místě. Celou soutěž provázela přátelská atmosféra a o vtipné chvilky s překladatelem do maďarského jazyka nebyla nouze. Na závěr děkuji partnerům školy, kteří žáky na soutěž připravovali /Maso Novák z Nového Bydžova a Toro Hlavečník/.

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .