Výjezdní zasedání metodických komisí dopravních a technických oborů a výuky řízení motorových vozidel

2. 2. 2018

V pátek 2. února 2018 navštívili členové metodických komisí dopravních a technických oborů a výuky řízení motorových vozidel jičínské firmy ProScan a.s. a Greenlog s.r.o. Organizačně návštěvy zajistil Ing. Lumír Erlebach.

Společnost ProsScan a.s. zajišťuje prodej a servis nákladních aut Scania. Petr Sýkora, vedoucí servisu, nás seznámil s aktivitami firmy, tedy prodejem a servisem vozů Scania. Provedl nás zázemím servisu včetně skladů náhradních dílů, dílnami a technickým zázemím. Velmi zajímavá byla prohlídka nejmodernějšího prodávaného vozu Scania. I tato firma se potýká s nedostatkem pracovníků a absolventi naši školy by zde našli perspektivní, profesní uplatnění.

Společnost Greenlog s.r.o. naopak zajišťuje dopravu po celé Evropě od menších kusových zásilek až po zásilky velkoobjemové. Ondřej Kvaček nás seznámil s činnosti firmy s důrazem na kvalitu a flexibilnost svých služeb vůči zákazníkům a profesionální a korektní vztah k zaměstnancům. Zajímavá je nabídka spolupráce při praktické výuce žáků naši školy oboru Operátor, operátorka silniční dopravy.

A poslední zastávkou byla návštěva soukromé sbírky amerických veteránů kolegy Ing. Lumíra Erlebacha. Vystavené historické automobily vlastní šikovností a zápalem přetvořil z „vysloužilců“ v nádheru na čtyřech kolech.

Fotodokumentace z návštěvy firem

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .