Středisko praktického vyučování v Chlumci nad Cidlinou bylo slavnostně otevřeno

30. 09. 2019

V pondělí 30. září 2019 se po měsíčním zkušebním provozu slavnostně otevřelo středisko praktického vyučování v Chlumci nad Cidlinou, kde najdou skvělé podmínky pro výuku potravinářské a gastronomické obory Střední školy technické a řemeslné Nový Bydžov. V rámci střediska je vyučován odborný výcvik a dále odborný segment teoretického vyučování pro obory středního vzdělání s výučním listem Řezník-uzenář, Cukrář a Kuchař-číšník a pro obor nástavbového studia s maturitní zkouškou Technologie potravin.
Středisko slavnostně otevřeli hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Berdychová, člen Rady Královéhradeckého kraje Václav Řehoř a starostové měst Chlumec nad Cidlinou a Nový Bydžov Miroslav Uchytil a Pavel Louda.
Celému setkání byli dále přítomni zástupci dodavatelů celé investiční akce, vedení odboru školství Královéhradeckého kraje, zástupci profesních partnerů školy, někteří ředitelé středních a základních škol regionu, starosta obce Hlušice a další hosté.
Akce se odehrála ve velmi příjemné atmosféře a všem přítomným byly představeny všechny prostory střediska, které bylo kompletně zrekonstruováno a nabízí v současné době nadstandardní podmínky pro výuku a vzdělávání.
"Jsme rádi za úspěšné ukončení celé akce a domnívám se, že všichni, kteří se na jejím průběhu a výsledku podíleli, mají být na co hrdi", řekl závěrem zástupce ředitele pro praktické vyučování SŠTŘ Karel Průcha.

Mgr. Vladimír Blažej, ředitel


Fotodokumentace

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .