Moderní trendy v cukrářské výrobě představeny v SŠTŘ společností ZEELANDIA

05. 02. 2020

Dne 05. 02. 2020 se uskutečnil kurz Moderní trendy v cukrářské výrobě, který byl určen pro  žáky tříd 1. C a 3. C oboru Cukrář.  Tato akce probíhala ve středisku praktického vyučování v Chlumci nad Cidlinou.
Přednášející  lektorka Irena Ságnerová ze společnosti Zeelandia, nám představila nové  inovativní produkty pro cukráře a pekaře.
Žáci se seznámili s přípravou  ganage z vysokoprocentní čokolády, vyrobili různé druhy dortů s odlehčenými náplněmi, přičemž tyto náplně se mohou dále dochucovat, čímž se rozšiřuje nabídka a různorodost příchutí. Vyzkoušeli si i neobvyklé kombinace, ve kterých se použila čokoláda a chilli nebo alžírská káva. Neopomnělo se ani na zákazníky oblíbená semifreda, kdy se tvořily nové kombinace korpusů, náplní a  zdobení  zrcadlovou polevou. Po řádném vychlazení zákusků následovala degustace, na kterou se všichni účastníci kurzu moc těšili. Tento kurz žákům představil další možnosti jak si zpestřit cukrářskou výrobu moderními trendy. Akce byla hodnocena kladně a pro všechny zúčastněné velkým přínosem.

A komentář lektorky kurzu paní Ireny Ságnerové:
"Minulý týden jsem byla v Chlumci nad Cidlinou na cukrářské dílně, kde jsme měli technologickou ukázku na téma nové, moderní trendy v cukrářské výrobě. Musím velmi pochválit učitelky odborného výcviku paní Čermákovou a paní Kubíkovou. Jejich přístup byl profesionální. Taktéž studenti projevili nejenom zájem o toto téma, ale zúčastnili se i výroby jednotlivých cukrářských výrobků." 

 "Studenti se mohli rovněž podívat, jak se pracuje se zrcadlovými polevami nebo třeba i na to, jak se dá v cukrářské výrobě použít i netradiční surovina jako je chilli. Myslím, že je tato akce zaujala, protože celou dobu dokázali být pozorní a zajímali se o problematiku. Tímto chci poděkovat, že mi vaše škola umožnila tuto akci uskutečnit", řekla na závěr paní Irena Ságnerová.

redakce webu SŠTŘ

FOTODOKUMENTACE:

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .