Ředitel rezortu STUDÁNKA Petr Čermák zavítal mezi žáky SŠTŘ

06. 02. 2020

Rezort STUDÁNKA v Rychnově nad Kněžnou je velkým strategickým partnerem vzdělávacích aktivit Střední školy technické a řemeslné v Novém Bydžově pro obory s potravinářským a gastronomickým zaměřením. K stážím žáků maturitních oborů a individuálnímu odbornému výcviku žáků oborů s výučním listem, které jsou v tomto špičkovém letovisku organizovány, přibyla i další forma spolupráce - mezi žáky zavítal ve středisku praktického vyučování pan Petr Čermák, ředitel tohoto krásného zařízení.
Ve čtvrtek 6. února 2020 vedl pan Petr Čermák seminář s žáky 1. ročníku oboru Cukrář a Kuchař-číšník na téma společenská výchova a komunikace s hostem, o den později se setkal s žáky 3. ročníků, kde přednášel tematický celek Marketink gastronomických zařízení. Rovněž se setkal i s pěti frekventanty vzdělávání dospělých oboru Kuchař-číšník, kteří se formou studia jednotlivých vyučovacích předmětů připravují k získání výučního listu a v tento den absolvovali jednu ze svých konzultací.
"Byla to pro mne velmi cenná zkušenost, uvědomil jsem si, jaká náročná cesta existuje ve výchově budoucí kvalifikované pracovní síly, rozdíl mezi nastupujícími žáky ve věku 15-16 let a žáky, kteří jsou již ve 3. ročníku, je mimořádný. Práce, která je takto vidět za pedagogy, zasluhuje uznání", řekl na závěr Petr Čermák.

"Od školního roku 2020/2021 připravuje SŠTŘ projekt Interní akademie SŠTŘ, ve které budou dále vzděláváni talentovaní žáci všech oborů vyučovaných ve škole. Jednou z forem budou právě i semináře se špičkovými odborníky ze všech profesí, tak jako tomu bylo například i v těchto dvou dnech," řekl k akci Vladimír Blažej, ředitel školy.

Informace o rezortu ...https://www.hotelstudanka.cz/

Reakce webových stránek


          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .