Výjezdní zasedání metodické komise technických oborů v zemědělství a výuky svařování

30. 01. 2020

Dne 30. ledna 2020 navštívili pedagogové SŠTŘ Nový Bydžov z Metodické komise technických oborů v zemědělství a výuky svařování areál společnosti CHARVÁT CTS a.s. Okřínek. Vedoucí výrobního úseku pan Loubek s pracovníkem kontroly výroby panem Novákem nám během takřka tří hodin představili celý podnik a odpovídali na všechny zvídavé dotazy pedagogů SŠTŘ. Členové komise na závěr jednohlasně zkonstatovali, že tato akce byla nejkvalitnější v historii výjezdních zasedání této metodické komise.

 Představení společnosti CHARVÁT CTS a.s.

 Posláním CHARVÁT CTS a.s. je poskytování špičkových strojírenských výrobků – zejména nástaveb nákladních a užitkových automobilů a dále strojů a zařízení pro zemědělce, armádu i jiné zákazníky.

Základem nabídky jsou jednoramenné, dvouramenné a traktorové nosiče kontejnerů s nakládacím výkonem od 2,5 do 30 tun z vlastní produkce pro kategorii vozidel N1, N2, N3 a OT. Samozřejmou součástí výrobního programu je montáž všech typů mechanismů na podvozky nákladních automobilů a návěsů.

Výrobní program dále zahrnuje zejména:

  • Vojenské přepravní systémy a plošiny FLATRACK
  • Kontejnery
  • Automatické dávkovače ovoce a zeleniny
  • Nájezdové plošiny nízkopodlažních tramvají

CHARVÁT CTS a.s. zastupuje v oblasti prodeje, montáže a servisních prací jednoho z předních výrobců hydraulických nakládacích jeřábů, dánskou společnost HMF.

 Produkty:

-Nosiče kontejnerů, traktorové návěsy, kontejnery, nakládací jeřáby, ostatní

Odvětví:

-Stavebnictví, autodoprava, komunální služby, nakládání s odpady, zemědělství, zahradnické služby

Historie

Předchůdcem CHARVÁT CTS a.s. byla Strojní a traktorová stanice Okřínek založená v roce 1949. Sloužila jako technická základna pro opravy zemědělských strojů.

Cesta k hlavní oblasti současné výroby, systémům kontejnerové dopravy, začala v polovině osmdesátých let. V první polovině osmdesátých let se v tehdejším Československu kontejnerová doprava už používala. Nová generace nosičů kontejnerů však již byla samostatným projektem STS Okřínek, od počátečního nápadu až po jeho realizaci.

Státní podnik STS Okřínek byl v roce 1992 úspěšně privatizován do českých rukou a transformoval se na CTS-servis spol. s r.o.

V roce 2007 došlo k prodeji společnosti a novým 100% vlastníkem se stala společnost Genesis Capital s.r.o.

V roce 2008 se společnost CTS-servis spol. s r.o. transformovala na akciovou společnost CTS-servis, a.s.

V roce 2013 došlo ke změně majitele společnosti CTS-servis, a.s. a novým vlastníkem se stala společnost CHARVÁT Group s.r.o. Současně došlo ke změně názvu na CHARVÁT CTS a.s.

V průběhu posledních let se výrobní program systémů kontejnerové dopravy razantně rozšířil. V současné době sortiment obsahuje teleskopické a kloubové nosiče se zvedacím a sklápěcím výkonem od 2 do 30 tun, dvouramenné nosiče se zvedacím a sklápěcím výkonem od 12 do 18 tun a rovněž vlastní traktorové návěsy – nosiče kontejnerů od celkové hmotnosti 3,5 tuny do 21 tun. Zároveň se výrazně rozšířil okruh uživatelů. Vedle zemědělství, pro které byly mechanismy původně určené, se prosadily zejména ve stavebnictví, v odpadovém hospodářství, komunálních službách, ale také v hasičských záchranných sborech. Rovněž nabídka kvalitních kontejnerů je rozsáhlá.

Dobroslav Šmidrkal, vedoucí učitel odborného výcviku

FOTOGALERIE:

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .