Středisko praktického vyučování v Novém Bydžově-Švarcava bylo slavnostně otevřeno v úterý 15. října

15. 10. 2019

V úterý 15. října 2019 se po krátkém zkušebním provozu slavnostně otevřelo středisko praktického vyučování v Novém Bydžově-Švarcava, kde najdou skvělé podmínky pro výuku technické obory Střední školy technické a řemeslné Nový Bydžov. V rámci střediska je vyučován odborný výcvik a dále odborný segment teoretického vyučování pro obor středního vzdělání s výučním listem Autoelektrikář a pro obor nástavbového studia s maturitní zkouškou Provozní technika.
Středisko slavnostně otevřeli hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Berdychová, člen Rady Královéhradeckého kraje Václav Řehoř a starostové měst Chlumec nad Cidlinou a Nový Bydžov Miroslav Uchytil a Pavel Louda.
Celému setkání byli dále přítomni zástupci dodavatelů celé investiční akce, vedení odboru školství Královéhradeckého kraje, zástupci profesních partnerů školy, někteří ředitelé středních a základních škol regionu, prezident SAČR Ing. Josef Lhoták, vedení regionální oblasti ČESMAD BOHEMIA a další hosté.
Akce se odehrála ve velmi příjemné atmosféře a všem přítomným byly představeny všechny prostory střediska, které bylo kompletně zrekonstruováno a nabízí v současné době nadstandardní podmínky pro výuku a vzdělávání.
"Myslím, že vnější i vnitřní pohled na středisko nabízí skutečně to, co jsme si kdysi předsevzali. Podmínky pro žáky a učitele šly zde o několik pater nahoru", řekl závěrem zástupce ředitele pro praktické vyučování SŠTŘ Karel Průcha.

http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/kraj-volene-organy/tiskove-centrum/aktuality1/novobydzovske-odborne-dilny-a-ucebny-prosly-modernizaci--311087/

Mgr. Vladimír Blažej, ředitel

FOTODOKUMENTACE:

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .