Na Poháru Blanických rytířů naše mladé cukrářky ve zlatém pásmu

10. 10. 2019

Pohár blanických rytířů, tak zní název soutěže mladých cukrářů a kuchařů, kterou každoročně pořádá SOŠ a SOU Vlašim. Již tradičně se tohoto klání účastní v posledních letech SŠTŘ  Nový Bydžov a nejinak tomu bylo i letos. Do Vlašimi, kde ústředním tématem byl Halloween, odjelo ve čtvrtek 10. října 2019 pět mladých reprezentantů novobydžovské školy pod vedením pedagožek Veroniky Větrovské a Blanky Kubíkové. Na přípravě soutěžních exponátů a vůbec žáků se výrazně podíleli odborní učitelé Jan Flídr a Blanka Kubíková.
"Do Vlašimi jsme odjeli v poměrně hektické atmosféře po otevření nového střediska praktického vyučování v Chlumci nad Cidlinou, které se nyní zabíhá, několik pedagogů nám studuje, do přípravy zasáhla i lázeňská léčba naší kolegyně a září bylo naplněno různými akcemi, takže na přípravu nebylo příliš času", řekla před soutěží vedoucí střediska praktického vyučování Veronika Větrovská.

Obor Kuchař-číšník se zúčastnil několika soutěžních disciplín, v kategorii "Teplá kuchyně" se Tomáš Kovačovský (3. K) umístil ve stříbrném pásmu. 
V kategorii "Studená kuchyně" se prezentovaly naše mladé vyslankyně Darina Walzerová a Zuzana Česáková, obě žákyně 2. ročníku, a obě byly hodnoceny se svými exponáty v bronzovém pásmu.
V soutěži mladých cukrářů se zúčastnily dvě žákyně 3. ročníku Karolína Fládrová a Natálie Hejčlová. Spolu se svou učitelkou Blankou Kubíkovou měly radost z umístění ve zlatém pásmu a v absolutním pořadí skončily na třetí příčce. Svůj exponát nazvaly příznačně halloweenské kouzlení.
"Mám velikou radost, pro mne to byla naprostá premiéra v přípravě našich žákyň a hned zlaté pásmo, to je vynikající výsledek", komentovala úspěch svých svěřenek viditelně šťastná Blanka Kubíková.

"Letos se soutěže zúčastnilo celkem osm středních škol, vzhledem k naší menší účasti jsme letos neaspirovali na umístění v soutěži družstev.", řekla na závěr Veronika Větrovská.


Mgr. Vladimír Blažej, ředitel

FOTOGALERIE:

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .