Řada předvánočních akcí střediska potravinářských a gastronomických oborů

10. - 18. 12. 2019

Čilý předvánoční ruch zažívá v SŠTŘ středisko potravinářských a gastronomických oborů. Obor Cukrář plní letošní cíl napéct 750 kg vánočního cukroví, mladí řezníci vykonávají své hodiny praktického vyučování ve společnosti Rybářství v Chlumci nad Cidlinou.
10. prosince 2019 zajišťovala SŠTŘ catering na slavnostním otevření dílenského areálu Střední průmyslové školy Hradební v Hradci Králové. Akci přímo zajišťovali pod vedením Veroniky Větrovské žáci Tomáš Kovačovský, Štěpán Aman a Lukáš Baloun a kuchařský tým učitelky odborného výcviku Lenky Vopátkové.
"Myslím, že naši žáci a pedagogové nezklamali a vytvořili si v Hradci Králové dobré renomé", řekl k této akci Karel Průcha, zástupce ředitele pro praktické vyučování.

V pátek 13. prosince vypukly naplno Vánoční trhy SŠTŘ na novobydžovském náměstí. Prodávala se předvánoční krmě připravená střediskem kuchařů a školní jídelnou Hlušice, v nabídce bylo vánoční cukroví střediska cukrářů, pekařské výrobky SŠGS Nová Paka, uzenářské produkty představily společnosti MASO Jičín a SKALIČAN Česká Skalice. Návštěvníci si mohli vybrat ze sortimentu Včelí farmy Zábřezí, keramiku z dílny paní Čížkové ze Zvičiny, regionální lažanské mošty, novopacké pivo, pečené čaje od firmy MADAMI a vánoční výzdobu od zahradníků z Nového Bydžova.
Mladí automechanici pod vedením učitele odborného výcviku Tomáše Hovorky nabízeli kontrolu stavu vozidla před zimou a obor Opravář zemědělských strojů předváděl zemědělskou techniku společností STROM a SECO INDUSTRIES.
V menším rozsahu pokračovala akce v sobotu 14. prosince, kdy se stala součástí adventních trhů Města Nový Bydžov a Dne středních škol Nového Bydžova.
"Z letošních trhů mám pozitivní pocit, oceňuji své kolegy a kolegyně a žáky naší školy, kteří celou akci v poměrně chladném počasí zajišťovali. Radost mám z přístupu 1. ročníků a logistika byla na velmi dobré úrovni, všichni věděli, co mají činit", řekla na závěr hlavní organizátorka Veronika Větrovská.
Svým mladším spolužákům šéfovali studenti nástavbového studia Technologie potravin Kateřina Jelínková, Petra Procházková, Dominik Hnízdo a Lukáš Škop, 3. ročník oboru Kuchař-číšník reprezentovali Tomáš Kovačovský, Jan Pešek, v kavárně pak Berta Dunková a Michal Novotný, stoprocentní účast nominovaných žáků 1. ročníku oboru Kuchař-číšník zajistili Kristián Dostál,  Jakub Zvolenský, Josef Hlavatý, Jakub Kloz, Patrik Čížek a Nela Šuliková. Velký dík za Vaši práci.

Ve středu 18. prosince zajišťuje naše středisko catering pro společnost NATURA DK Nový Bydžov, od pondělí 16. prosince do středy 18. prosince probíhá v nové kuchyni střediska praktického vyučování v Chlumci nad Cidlinou kurz studené kuchyně pod vedením Bc. Jana Flídra, celkově se tohoto kurzu účastní 16 žáků. O akci se zmíníme později v samostatném článku.

redakce webu školy

FOTOGALERIE:

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .