Kurz studené kuchyně odstartoval odborné modulové vzdělávání žáků SŠTŘ

16. - 18. 12. 2019

Ve dnech 16-18. prosince 2019 proběhl v novém středisku praktického vyučování v Chlumci nad Cidlinou první z odborných vzdělávacích kurzů pro obor Kuchař-číšník. Celkem se ho zúčastnilo 16 žáků druhého a třetího ročníku tohoto oboru a celou problematikou je provázel Bc. Jan Flídr, předseda metodické komise potravinářských a gastronomických oborů školy.
A jak kurz komentoval jeho vedoucí a lektor: "V předvánočním čase jsem připravil pro žáky oboru Kuchař-číšník kurz studené kuchyně. Během tří dnů se nám podařilo připravit plných 52 druhů výrobků studené kuchyně.  První den této vzdělávací akce byl zaměřen na zpracování masa, vykosťování masa, výrobu paštik a masových rolád, o den později probíhala výroba pokrmů ze sýru, ryb a také výroba aspiků. Třetí závěrečný den byl věnován výrobě kanapek, minichlebíčků, plněné zeleniny, finger foodu a těstovinovým salátům. V dopoledních hodinách pak každá určená skupina žáků vytvořila dvě rautové mísy a pomalu se nám začat tvořit nádherný rautový stůl. A na závěr se pochopitelně vše zkonzumovalo a žáci rovněž potěšili svými výrobky rodiče a své blízké."

Zdařilá akce byla úvodem do seriálu modulového odborného vzdělávání, které je součástí přípravy žáků ve Střední škole technické a řemeslné v Novém Bydžově. 

redakce webových stránek

FOTOGALERIE:

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .