Mladá kuchařka z Nového Bydžova zamířila do finále soutěže Svačina roku

26. 11. 2018

Nadějná kuchařka Eliška Jedličková ze Střední školy technické a řemeslné z Nového Bydžova se probojovala do finálové patnáctky 6. ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Velké finále se uskuteční 4. prosince 2018 v pražském gastro studiu Chefparade+. Pro nejlepší školy a soutěžící jsou připraveny ceny v hodnotě 45 000 Kč. I letos bude do hlasování zapojena veřejnost. O postup do finále usilovalo více než 140 studentů z celkem 43 středních škol.

Úkolem 15 finalistů je připravit naživo svůj originální recept zdravé, chutné a originální svačinky za použití výrobků Rio Mare. Na vytvoření moderní tuňákové svačinky mají časový limit 20 minut. Porotci budou hodnotit nejen chuť a přípravu, ale také nápad a foodstyling.

Nejlepší vyhrává poukaz v hodnotě 7 000 Kč a soutěžící na druhém a třetím místě získají poukazy v hodnotě 5 000 Kč a 3 000 Kč. Pořadatelská porota vyhlásí „Zvláštní cenu Rio Mare“ v hodnotě 5 000 Kč. Navíc všechny školy, ze kterých budou ocenění kuchařky a kuchaři, dostanou tuňákové produkty Rio Mare ve stejných hodnotách.

O nejlepších soutěžících bude rozhodovat odborná porota složená z garanta soutěže Mistra kuchaře Vladimíra Picky, šéfkuchaře restaurace Aureole Jiřího Krále a šéfkuchaře kuchařského studia Atelier Culinary Vladislava Stupariče. Druhou porotu tvoří zástupci pořadatele a foodbloggerka Eva Ehrenbergerová. Finálovým kolem provede soutěžící herečka, moderátorka a kuchařka Markéta Hrubešová.

I letos bude do hlasování zapojena veřejnost, která na facebookových stránkách Rio Mare Česko udělí „Cenu veřejnosti“ v hodnotě 5 000 Kč v tuňákových produktech. Hlasování bude probíhat od 26. do 30. listopadu. Facebooková stránka nabídne rovněž živý finálový přenos. Velké finále se koná v úterý 4. prosince 2018 v gastronomickém studiu Chefparade+ v pražských Holešovicích.

Letošní již 6. ročník celostátní soutěže Svačina roku Rio Mare pořádá společnost Bolton Czechia, která je výhradním distributorem tuňákových výrobků Rio Mare v České republice.


Eliška Jedličková, Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov, Tuňáková roláda Rio Mare plněná sušenými rajčaty, olivami a rukolou

Suroviny na 4 porce: 1 ks Rio Mare Paté tuňákový krém, ¼ konzervy tuňáka Rio Mare v olivovém oleji, 375 g sýru eidam, 100 g taveného sýru, 3 lžíce pomazánkového másla, 1,5 lžíce parmazánu, 2 lžíce Cottage sýru, 40 g papriky mix, 120 g sušených rajčat, hrst rukoly, 6 lžic černých oliv, lžičku bazalkového pesta Arisi, 30 g veky a na dochucení sůl a pepř.

Postup: Do misky vložíme tavený sýr, pomazánkové máslo, sýr cottage a důkladně zamícháme. Přidáme tuňáka Rio Mare Paté tuňákový krém a tuňáka Rio Mare v olivovém oleji, osolíme, opepříme a vyšleháme v krémovou pěnu. Do hrnce s vodou vložíme sýr eidam v igelitovém sáčku a necháme změknout. Následně jej rozválíme v plát, který necháme vystydnout. Do připravené pěny nakrájíme na drobné kostičky sušená rajčata, černé olivy, mix paprik a rukolu. Opatrně zamícháme a natřeme na sýrový plát. Zabalíme a nakrájíme na kolečka. Následně si nakrájíme pečivo na kolečka, potřeme bazalkovým pestem Arisi a vložíme do trouby zapéct. Po vyjmutí z trouby necháme zlehka vystydnout a podáváme nakrájenou tuňákovou roládu na veku


          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .