Žáci školy navštívili Úřad práce v Hradci Králové

31. 1. 2018

Ve středu 31. 1. 2018 se studenti třetích ročníků oboru kuchař, cukrář, řezník zúčastnili besedy na téma Kam po škole?, která se uskutečnila Na Úřadu práce v Hradci Králové. 

Během hodinu a půl dlouhé besedy se studenti seznámili s fungováním institutu úřadu práce a byly jim poskytnuty praktické rady, jak postupovat v případě, že by měli po absolvování středoškolského studia problémy s uplatněním na trhu práce.

Studentům byla poutavou formou vysvětlena problematika nezaměstnanosti a představeny možnosti, jak zvýšit šance svého profesního uplatnění na trhu. Zahraniční stáže, rekvalifikace, další vzdělávání či pozitivní přístup, to vše může uchazeče o zaměstnání přiblížit k získání perspektivní pracovní pozice.

Velkým přínosem bylo informování studentů o pracovních a studijních možnostech v zahraničí. Při této příležitosti s žáky besedovala také zástupkyně služby EURES, která se specializuje na pracovní mobilitu v rámci Evropské unie a USA.

Studentům byla v neposlední řadě přiblížena aktuální situace trhu práce nejen v České republice, ale v celé Evropské unii.

Studenti s přednášejícími aktivně diskutovali a z besedy odcházeli příjemně namotivováni do pracovního procesu. 

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .