Národní kolo Jízdy zručnosti traktorem s přívěsem

29. 05. 2019

SŠTŘ Nový Bydžov pořádala ve středu 29. května 2019 ve spolupráci se Zemědělským svazem České republiky Praha Národní finále jízdy zručnosti s traktorem a s vlekem. Soutěžící s pedagogickým doprovodem se sešli již v předvečer akce v areálu Domova mládeže SŠTŘ v Hlušicích.
Pro žáky bylo připraveno bowlingové sportovní klání v hotelu Tatra v Novém Bydžově, zde byl nejlepší reprezentant opavské školy. Pedagogové se autobusem přesunuli do areálu pivovaru LINDR Mžany, kde bylo pro všechny připraveno pohoštění a absolvovali prohlídku všech prostor tohoto zařízení. Diskuze nad aktuálními tématy odborného zemědělského školství trvala téměř do jedenácté hodiny večerní.
Ve středu 29. května ráno se všichni sešli v areálu Zemědělské společnosti Sloveč v Městci Králové. Národní finále se konalo u příležitosti „Polního dne společnosti BEDNAR“. Soutěžilo se v kategorii dívek a v kategorii chlapců. Dívek se na startu sešlo 7, chlapců 31. V dámské soutěži zvítězila Tereza Miskowiczová z SOŠ a SOU Sušice, druhé místo obsadila Svatava Salamonová ze SZŠ Rožnov pod Radhoštěm, třetí pak Petra Grygarová MěSŽZ a VOŠ Opava.
V soutěži chlapců zvítězil Josef Šťastný ze SZeŠ a SOŠ Poděbrady, na druhém a třetím místě skončili shodně Miroslav Mareček ze SOU Liběchov a Michal Mráka ze SŠ a ZŠ Tišnov. Tito dva žáci dosáhli zcela stejný čas s jednou trestnou minutou. Reprezentant pořádající SŠTŘ Nový Bydžov Pavel Vašák skončil hned pod stupni vítězů na čtvrtém místě.

Všem vítězům byly předány velmi hodnotné ceny včetně pohárů a medailí. Navíc všem žákům a pedagogickému doprovodu byly předány upomínkové předměty připomínající toto hezké klání - trička s logem soutěže a s logem pořádající SŠTŘ, poháry v podobě traktoru a mnoho dalších předmětů.
Ceny do soutěže věnovalo velké množství subjektů: SŠTŘ Nový Bydžov, Zemědělský svaz ČR Praha, Zemědělský svaz ČR Hradec Králové, BEDNAR FMT s.r.o, UniCredit Leasing CZ, SECO INDUSTRIES Jičín, ČSOB Leasing a.s., Bridgestone, STROM Praha, Kramer, Pronar, Fertistav, Chemie Star, Renomia.

Zvláštní poděkování patří společnosti STROM Praha, která na soutěž zapůjčila zcela nový traktor John Deere 5100M.
Závěrem patří poděkování všem učitelům odborného výcviku a pracovníkům domova mládeže SŠTŘ Nový Bydžov, kteří tak náročnou akci zdárně zorganizovali a spravedlivým hodnocením na soutěžní trati bezproblémový průběh podpořili.