Regionální kolo jízdy zručnosti s traktorem

16. 05. 2019

Dne 16. května 2019 uspořádala SŠTŘ Nový Bydžov pod záštitou Zemědělského svazu České republiky Praha ve výukovém centru Hlušice již 19. ročník jízdy zručnosti s traktorem a s vlekem. Druhým rokem se v Hlušicích jednalo i o Regionální kolo Královehradeckého a Pardubického kraje. Tuto již tradiční akci zahájil ředitel SŠTŘ Nový Bydžov Mgr. Vladimír Blažej, vedoucí soutěže Dobroslav Šmidrkal a zástupci sponzorů. Soutěže se zúčastnilo 26 chlapců a 3 dívky z osmi středních škol se sídly - Chrudim, Chvaletice, Vysoké Mýto, Lovosice, Hořice, Králíky, Městec Králové a samozřejmě domácí SŠTŘ Nový Bydžov. Chlapci soutěžili o čtyři postupová místa do Národního kola, dívky o jedno místo. V letošním ročníku se znovu soutěžilo na dvou tratích. Na té první se jezdilo s traktorem ZETOR 7711 a na druhé trati s traktorem značky FENDT, který na soutěž zapůjčil smluvní partner školy firma AGROMEX Cerekvice nad Bystřicí. Tento traktor všem soutěžícím velmi fundovaně představil, na soutěžní trati doprovodil zástupce firmy pan Milan Hatle. Každá trať se hodnotila zvlášť, do Národního kola se postupovalo pouze z jízdy s traktorem ZETOR.

S traktorem značky ZETOR zvítězil Pavel Vašák před Pavlem Dovolem a třetím Vojtěchem Seňkem. Všichni tito žáci reprezentovali pořádající SŠTŘ Nový Bydžov. Čtvrtý skončil David Bartoníček z SOUO Králíky a pátý Ladislav Rezek ze SŠTŘ Nový Bydžov. Jelikož do Národního kola, které se koná 29. května v Městci Králové může postoupit pouze jeden žák z každé školy, vítěze Pavla Vašáka a čtvrtého v pořadí Davida Bartoníčka, doplnili žáci David Kratochvíl ze SOU Chvaletice, který skončil na 6. místě a Matěj Kubynec z ISŠT Vysoké Mýto, který obsadil 9. místo. V dívkách zvítězila, tímto do Národního kola postoupila žákyně Gym., SOŠ, SOU a VOŠ Hořice Michaela Klabanová před Sabinou Olexovou ze SŠZ a VOŠ Chrudim, třetí skončila Viktorie Švarzová ze stejné školy jako vítězka.

S traktorem značky FENDT v chlapcích zvítězil Matěj Kubynec z ISŠT Vysoké Mýto, druhý skončil David Bartoníček ze SOUO Králíky a třetí Marek Rohlík ze SŠTŘ Nový Bydžov. V dívkách zvítězila Michaela Klabanová z Gym., SOŠ, SOU a VOŠ Hořice, druhá skončila Viktorie Švarzová z téže školy a třetí Sabina Olexová ze SŠZ a VOŠ Chrudim.

Součástí soutěže byla i výstava zemědělské techniky firem DZ AGRO Starý Bydžov, ZETEPA Pavlíček a FARMET Česká Skalice. Dále byly vystaveny i traktory žáků SŠTŘ Nový Bydžov oboru opravář zemědělských strojů.

Ceny do soutěže věnovaly Zemědělský svaz České republiky Praha a Hradec Králové, společnosti ZETEPA Pavlíček, FARMET Česká Skalice, SECO INDUSTRIAL Jičín, AGROMEX Cerekvice nad Bystřicí, Jiří TOBIÁŠEK - prodej zemědělské techniky a náhradních dílů, J§S Agroservis Zibohlavy, KŘENEK FOREST Service Hostinné a SŠTŘ Nový Bydžov.


                Výsledková listina - CHLAPCI                        Výsledková listina - DÍVKY  


Dobroslav Šmidrkal, vedoucí učitel odborného výcviku

FOTOGALERIE:

+;          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .