Regionální kolo jízdy zručnosti s traktorem a s vlekem

15. 5. 2018

Dne 15. května 2018 uspořádala SŠTŘ Nový Bydžov pod záštitou Zemědělského svazu České republiky Praha ve výukovém centru Hlušice již 18. ročník jízdy zručnosti s traktorem a s vlekem. Premiérově se v Hlušicích jednalo o Regionální kolo Královehradeckého a Pardubického kraje. Tuto již tradiční akci zahájil zástupce ředitele SŠTŘ Nový Bydžov Ing. Karel Průcha a vedoucí soutěže Dobroslav Šmidrkal. Soutěže se zúčastnilo 18 žáků ze sedmi středních škol se sídly -  Chrudim, Vysoké Mýto, Kostelec nad Orlicí, Hořice, Nymburk, Městec Králové - a samozřejmě domácí SŠTŘ Nový Bydžov. V letošním ročníku se znovu soutěžilo na dvou tratích. Na té první se jezdilo s traktorem ZETOR 7711 a na druhé trati s traktorem značky FENDT, který na soutěž zapůjčil smluvní partner školy firma AGROMEX Cerekvice nad Bystřicí. Nejprve se hodnotila každá trať zvlášť.

S traktorem značky ZETOR zvítězil Martin Midloch ze SŠTŘ Nový Bydžov před Pavlem Bartošem z ISŠT Vysoké Mýto. Třetí Lukáš Pánek, čtvrtý Jakub Tomáš a pátý Radek Pilař všichni ze SŠTŘ Nový Bydžov. Jelikož do Národního kola, které se koná 22. června v Oticích u Opavy může postoupit pouze jeden žák z každé školy postupující Martina Midlocha a Pavla Bartoše doplnil žák Gym., SOŠ, SOU a VOŠ Hořice Jan Tázlar, který v jízdě se Zetorem skončil na šestém místě.  

S traktorem značky FENDT zvítězil Lukáš Pánek ze SŠTŘ Nový Bydžov, druhý skončil Radek Pilař z téže školy a třetí Pavel Bartoš z ISŠT Vysoké Mýto. 

Celkový vítěz vzešel ze součtu dosažených časů z obou tratí.

1. místo v Hlušicích letos získal Martin Midloch z pořádající školy SŠTŘ Nový Bydžov, 2. místo obsadil Lukáš Pánek z téže školy, 3. skončil Pavel Bartoš z ISŠT Vysoké Mýto, na 4. místě Radek Pilař a na 5. místě Jakub Tomáš oba ze SŠTŘ Nový Bydžov.

Součástí soutěže byla i výstava zemědělské techniky firem DZ AGRO Starý Bydžov, ZETEPA Pavlíček a FARMET Česká Skalice.

Ceny do soutěže věnovaly Zemědělský svaz České republiky Praha a společnosti ZETEPA Pavlíček, FARMET Česká Skalice, SECO INDUSTRIAL Jičín, J§S Agroservis Zibohlavy, AGROMEX Cerekvice nad Bystřicí, Jiří TOBIÁŠEK-prodej zemědělské techniky a náhradních dílů a SŠTŘ Nový Bydžov.

Výsledky: ke stažení zde

Fotodokumentace z akce

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .