Na soutěži odborných dovedností Řeznická sekyra 2019 naše družstvo na druhém místě

25. 04. 2019

Dne 25. dubna 2019 se žáci oboru Řezník-uzenář vyučovaného v SŠTŘ Nový Bydžov zúčastnili soutěže odborných dovedností Řeznická sekyra 2019, kterou pořádala SOŠ a SOU Polička. 
Neoficiální Mistrovství České republiky žáků oboru Řezník - uzenář se konalo pod záštitou radního pro školství Pardubického kraje Ing. Bohumila Bernáška a Českého svazu zpracovatelů masa. Soutěže se nakonec zúčastnilo pět škol z České republiky, přičemž pořádající škola vyslala na soutěž dvě družstva. 
Naši školu reprezentovali žáci třetího ročníku Pavel Vítek a Milan Galád. Soutěžilo se v bourání vepřové půlky a 
v poznávání surovin pro výrobu . Bourací část probíhala ve dvou kolech a soutěžící měli vždy určen časový limit 35 minut. První  kolo se našim mladým řezníkům povedlo výborně a zvládli bez problémů i časový limit.  Po první části následovalo hodnocení komise a žáci se odebrali poznávat suroviny. 
Následovalo druhé kolo bourání masa, přičemž do konečného celkového hodnocení byly sečteny všechny udělené body od komisařů. Naši žáci  nakonec vybojovali krásné 2. místo.  
"Z tohoto výsledku mám obrovskou radost, vyplatilo se znovu tuto dvojici vyslat do soutěže a našim žákům moc blahopřeji k jejich velkému úspěchu. Na závěr děkuji společnostem Řeznictví Pavel Vítek a Řeznictví Maso Novák za velký podíl na celkové přípravě žáků na soutěž", řekla k soutěži vedoucí oborová učitelka Alena Čermáková.

Alena Čermáková, vedoucí oborová učitelka   

FOTOGALERIE:

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .