Ve Valašském Meziříčí vybojovali mladí řezníci SŠTŘ velmi dobré 3. místo

02. - 04. 04. 2019

Ve dnech 03 - 04. dubna 2019 se uskutečnil  13. ročník soutěže odborných dovedností oboru Řezník – uzenář ve Valašském Meziříčí "Valašský řezník 2019". . Soutěžilo 11 dvoučlenných týmů ze středních škol z České republiky. 
Soutěžící měli za úkol rozbourat vepřovou půlku, uvařit tlačenku  a jitrnice, připravit  masovou roládu, svůj regionální výrobek si týmy přivezly již předem připravený. Další disciplínou byl i senzorický test koření. 
Naši školu reprezentoval Pavel Vítek z 3. R a žák 1. R  Zbyněk Hruboš.  Pavel Vítek odjel do společnosti MASO Krásno bourat vepřovou půlku a jeho snaha byla v této disciplíně odměněna  3. místem.  Zbyněk Hruboš připravoval masnou výrobu, trochu nás sice potrápily jitrnice, ale vše nakonec chutnalo výborně. Druhý den žáci připravili v rámci prezentace své pochoutky na stůl a poznávali koření.  
Po sečtení všech bodů  náš tým získal 3. místo v hlavní kategorii "Nejlepší řezník - uzenář". 
"Konkurence v této soutěži byla veliká a někdy bodové rozdíly byly minimální. S výsledkem  soutěže  jsem velice spokojena. Našim řezníkům za jejich snahu děkuji a k úspěchu moc blahopřeji. Závěrem také děkuji partnerům školy, kterými byli Řeznictví David Motyčka a Řeznictví Vítek Náchod, kteří žáky na soutěž připravovali.", řekla v rámci hodnocení vedoucí oborová učitelka Alena Čermáková. 

Mgr. Vladimír Blažej, ředitel školy


FOTOGALERIE:

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .