Exkurze do koncentračního tábora Terezín

23. 4. 2018

Na základě mnohých podnětů studentů naší školy byla 23. dubna zorganizována exkurze do koncentračního tábora Terezín. 

Na rozdíl od koncentračního tábora Osvětim, který studenti navštívili v loňském roce, se nejednalo o vyhlazovací tábor. V táboře se sice nenacházely žádné plynové komory, došlo zde však k několika popravám a vězni zde umírali na katastrofické hygienické podmínky.

Táborem nás provázela zkušená průvodkyně, která studentům přiblížila život v táboře i s jeho každodenními strastmi a krutostmi. Studenti měli možnost projít si Malou pevnost a prohlédnout si například cely či sprchy, často s původním vybavením. Neméně zajímavým byl pro studenty průchod podzemními chodbami.

Terezín se stal za své existence nástrojem propagandy. V původním kině jsme zhlédli autentický propagační film, který prezentoval Terezínské ghetto jako ideální místo k životu.

Na závěr vedly naše kroky do Muzea ghetta Terezín a studenti si tak mohli z jednotlivých střípků sestavovat mozaiku krutého života za zdmi koncentračního tábora, a to nejen toho v Terezíně. 


          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .