Exkurze na veletrh Techagro Brno 2018

10. 4. 2018

V úterý 10. dubna absolvovali žáci SŠTŘ Nový Bydžov oboru Opravář zemědělských strojů 1. Z, 2. Z a 3. Z exkurzi na veletrh Techagro Brno 2018.

Za dobu více než dvacetiletého úspěšného trvání nesou veletrhy TECHAGRO, SILVA REGINA, BIOMASA známku prestižní akce s vysokým odborným kreditem, která představuje jednu z předních událostí svého druhu v Evropě.

TECHAGRO patří mezi tři největší zemědělské veletrhy v Evropě a i v ročníku 2018 je brněnské výstaviště zcela vyprodané. Zastoupena je většina značek zemědělské techniky působících na evropském trhu, velký je podíl zahraničních vystavovatelů. Tento veletrh se více zaměřuje na rostlinnou výrobu, v pavilonu A1 vznikla hala posklizňových technologií a zemědělská technika má k dispozici více prostoru než v minulých ročnících. Vystavovatelé prezentují také komunální techniku. Zastoupeny jsou trendy – digitální technologie, precizní zemědělství nebo využití navigačních systémů.

TECHAGRO 2018 navštívily incomingové nákupní mise, proběhne sněm Agrární komory ČR nebo konference Budoucnost českého zemědělstvíV rámci soutěže GRAND PRIX bude uděleno nové ocenění SOIL WATER RETENTION FRIENDLY pro stroje a technologie, které podporují zadržení vody v půdě.

Pedagogický doprovod zajistili VUOV Šmidrkal, UOV Zikmund, UOV Janouch a Technolog SŠ Sirůček.

Fotografie z akce:

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .