Výsledky školního kola AUTOMOBILEUM 2018

27. 4. 2018

Dvacet žáků a pět čtyřčlenných týmů se v pátek 27. dubna postavilo v areálu střediska praktického vyučování v Hlušicích na start školního kola soutěže odborných dovedností mladých řidičů AUTOMOBILEUM 2018. Čekalo je pět soutěžních disciplín, z nichž mechanická v podobě rychlosti výměny kol na automobilu ŠKODA RAPID se do celkového hodnocení nezapočítávala. Na startu byli reprezentanti vzdělávacích programů školy Řidič nákladní a osobní dopravy, Automechanik, Diagnostik motorových vozidel, Technik silniční dopravy a Operátor silniční dopravy, mezi nimi byly i tři dívky, Andrea Vrbová, Romana Čechová a Anna Macáková.
V soutěži družstev vyhrál tým 3. A (Automechanik) ve složení Frank, Hák, Plachetka a Koza. Jednotlivce ovládl Martin Hirsch před Radkem Vohralíkem a Václavem Vrbou.
Metodická komise pro výuku řízení motorových vozidel nyní vybere reprezentační dva týmy, které se 3. května střetnou s dalšími týmy jiných středních škol (Nymburk, Rychnov nad Kněžnou, Hradec Králové, Ústí nad Orlicí a Vysoké nad Jizerou) v oblastním kole AUTOMOBILEUM 2018, které se bude konat jako TRANSLOGISTIC-CUP Pohár Václava Fejfara 3. května v Hlušicích. Ve dnech 15-16. května 2018 proběhne národní kolo na polygonu v Hradci Králové, které pořádá SOŠ a SOU Vocelova Hradec Králové. Zde bude tým Královéhradeckého kraje obhajovat prvenství a naše škola bude chtít navázat i na loňské individuální prvenství Petra Kavana.

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .