SOUTĚŽ S VŮNÍ TRADICE I PERNÍKU LETOS TAKÉ V KARANTÉNĚ…

30. 04. 2020

  Psal se 19. březen. Pokud bychom neměli rok 2020, kdy nás zastihla povinná karanténa, zúčastnila by se Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov tradiční soutěže odborných dovedností, kterou pod názvem „Kouzlení z perníku“ pořádá Střední školou gastronomie a služeb Nová Paka. 

  Více o letošní plánované účasti a soutěži prozradila Veronika Větrovská, vedoucí střediska praktického vyučování v Chlumci nad Cidlinou.

  „Pro letošní ročník jsme se přihlásili do kategorie, kde by byla hodnocena hotová kompozice na téma „Kniha - zdroj poznání“. Bylo to krásné a bohaté téma, kde je soutěžící limitován pouze maximální velikostí kompozice a kreativita je na každém zúčastněném“.

  S vyhlášeným tématem si poradila naše instruktorka a spolupracovnice Pavla Závodná a s nadšením se pustila do této osobní výzvy. Její pečlivá práce na tomto výrobku trvala více jak 30 hodin.

  „Oceňuji trpělivost, pečlivost a přesnost, se kterou svůj  krásný voňavý perníkový výrobek s příchutí koření připravila. O to více mne mrzí, že se letošní ročník soutěže nemohl uskutečnit, ale ráda se podělím s kýmkoliv o tuto soutěžní kompozici, která bude zdobit výstavní vitrínu školy a dělat radost příchozím“, říká Veronika Větrovská.

  Mnozí si připomenou dobu, kdy jsme jako malí s maminkou vyráběli a pekli perníčky, malý voňavý dárek, kterým vždy uděláme radost a vykouzlíme úsměv, vyjádříme své city, nebo jen tak potěšíme. Pečení perníčků je krásná stará lidová tradice, která neodmyslitelně patří k naší historii.

Tak co si nejen v době velikonoční či jiné obdobné nějaké ty voňavé perníčky s příchutí koření doma neupéct? 

správa webových stránek

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .