Poděkování Zemědělského svazu České republiky

13. 06. 2019

Zemědělský svaz České republiky poděkoval SŠTŘ Nový Bydžov za uspořádání republikového kola Jízdy zručnosti traktorem s přívěsem.

                                                      Dopis ke stažení      

Mgr. Vladimír Blažej

Beseda "Energie - budoucnost lidstva"

12. 06. 2019

Proběhla beseda se studenty 1.Z  na téma "Energie - budoucnost lidstva" globální pohled na energetiku v současném světě, nutnost uvědomění si hodnoty energie a důležitosti jejího dostatku, představí stručně všechny typy zdrojů energetického mixu.Byla doprovázena promítáním atraktivní prezentace fotografií, grafů a kreseb.

Pavel Novák, učitel odborného výcviku

ŠKOLNÍ TÝDENÍK: 03. 06 - 07. 06. 2019

Dvacátýprvní výukový týden roku 2019 přinesl v SŠTŘ tyto události:

 • V pondělí 03. června byly ukončeny ústní maturitní zkoušky. Celkově se dám říci, že oproti loňskému roku došlo ke zlepšení výsledků. Výborných výsledků dosáhli žáci v anglickém jazyce, posun nastal v matematice, nejvíce neúspěchů bylo v českém jazyce. Maturitní vysvědčení si úspěšní žáci převezmou v pondělí 10. června ve velké zasedací místnosti Městského úřadu v Novém Bydžově.
  "Celkově mohu říci, že převážná část těch, kteří maturitní zkoušku nesložili, má deficit v jedné dílčí zkoušce, což dává předpoklad k tomu, že v září maturitní zkoušku řádně dokončí", řekla třídní učitelka 2. PD Marie Zapadlová.
  "Roky sděluji, že stav, kdy žáci středních odborných škol mají složitější maturitu než žáci gymnázií, se stále potvrzuje. Okolo sebe neustále slyším teze o rozdílných přístupech, ale tady je to přímo bijící do očí. Stále se jen mluví", konstatoval ředitel školy Vladimír Blažej. 
 • V úterý 04. června zahájily písemné závěrečné zkoušky všech sedmi oborů s výučním listem a dále pokračovaly v úterý 05. června. Následující týden budou následovat praktické zkoušky a v předposledním týdnu pak zkoušky ústní.
 • Školská rada zasedala v úterý 04. června již v nových prostorách střediska praktického vyučování v Chlumci nad Cidlinou. Na programu jednání byla prohlídka nových prostor a tradiční body jednání včetně schválení výroční zprávy o hospodaření za rok 2018.
 • Ve středu 05. června se dvojice pedagožek Karla Šimoníková a Marie Zapadlová zúčastnily odborného semináře na téma "Vrstevnické vztahy ve škole" v Hradci Králové.
 • Ve středu 05. června uzavřela pracovní poměr se SŠTŘ nová učitelka ruského jazyka a základů společenských věd Taťána Babijová. Dosavadní pedagožka vyučující tyto předměty Helena Lucká se v následujícím období bude věnovat svým rodičovským radostem.
 • Ve čtvrtek 06. června byla realizována dodávka nábytku do střediska praktického vyučování v Chlumci nad Cidlinou. Společně s vedením střediska byl zpracován harmonogram končených úprav tohoto segmentu školy.
 • Třída 1. Z obor Opravář zemědělských strojů se ve čtvrtek 06. června zúčastnila výstavy zemědělské techniky v Čisté v Krkonoších pod názvem Podhory 2019.
 • Spolupráce středních a základních škol a spolupráce s Městem Nový Bydžov byly tématy společné schůzky ředitelů středních škol Nového Bydžova se starostou Pavlem Loudou, která se konala ve čtvrtek 06. června.
 • Ve čtvrtek 06. června uzavřel pracovní poměr se SŠTŘ nový učitel střední školy Milan Novák, jehož náplní bude především výuka odborných předmětů v oboru Řezník-uzenář. Se školou se loučí dosavadní odborník z praxe Marek Rychetník.
 • Vedoucí učitel odborného výcviku Dobroslav Šmidrkal uzavřel výsledky závěrečných zkoušek v odborných kurzech k obsluze zemědělské techniky značek JOHN DEERE (22 úspěšných žáků), HOLMER (23 úspěšných žáků) a CLAAS (16 úspěšných žáků), které absolvovalo 23 žáků 3. ročníku oboru Opravář zemědělských strojů.

         Mgr. Vladimír Blažej, ředitel školy

Žáci 1. ročníku oboru Opravář zemědělských strojů na výstavě Podhory 2019

06. 06. 2019

Žáci 1. ročníku oboru Opravář zemědělských strojů vyjeli ve čtvrtek 6. června 2019 na prezentační výstavu zemědělské techniky PODHORY 2019 konanou v Čisté v Krkonoších. Pod vedením učitelů Miroslava Vaníčka, Martina Kopřivy a Dobroslava Šmidrkala proběhla celá akce bez závad a splnila svůj účel, škola se na výstavě rovněž prezentovala svým stánkem.

Dobroslav Šmidrkal, vedoucí odborného výcviku Hlušice

Exkurze žáků SŠTŘ do firmy ŠKODA AUTO a.s.

06. 06. 2019

Ve čtvrtek 6.6. 2019  žáci oboru  Mechanik opravář motorových vozidel navštívili firmu ŠKODA AUTO a.s . Nejprve si prohlédli výrobní závod oddělení výroby motorů, lisování karosérii a robotické svařovny. Exkurze poté pokračovala ve ŠKODA muzeu, které je moderně koncipovanou výkladní skříní značky, která zve návštěvníky k pestré, poutavé, interaktivní a multimediální procházce historií firmy. Celková délka zajímavého programu byla 3 hodiny a všem se moc líbila.

Pavel Novák, učitel odborného výcviku

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .