Stáž žáků v Itálii – shrnutí 2. a 3. běhu

16. 6. 2018

Dne 16. 6. 2018 se devatenáctičlenná skupina žáků a dvě doprovodné osoby vrátili z druhé části italských stáží v městech Milano Marittima, Cesenatico a Forli. O průběhu prvního týdne jsme Vás již informovali. Nyní přidáváme i malou ochutnávku z programu druhého týdne stáží obou běhů.

I v druhém týdnu pobytu pokračovaly obě skupiny v odborném programu, kdy skupina zaměřená na gastronomii navštěvovala odborné kurzy italské kuchyně ve městě Cesenatico pod vedením italského kuchaře a zároveň vyučujícího Fabia Cappella. Výuka probíhala v odborných učebnách střední odborné školy IAL a zaměřila se především na výrobu vaječných i bezvaječných italských těstovin a pizzy. Žáci zároveň přímo v hotelu Golf & Beach ve městě Milano Marittima absolvovali kurz italské kávy, přednášku o výrobě italské zmrzliny s ochutnávkou a nadále se starali o obsluhu hotelové restaurace a kuchyně.

Skupina žáků s technickým zaměřením na automobily a automobilovou dopravu získávala i nadále nové zkušenosti ve městě Forli, kde pod vedením několika vyučujících pracovali na frézách a soustruzích. Vyráběli automobilové součástky podle zadaných technických výkresů, prováděli montáž a demontáž brzd a zapojili se do práce v jednom z italských autoservisů přímo ve městě Milano Marittima.

Žáci měli samozřejmě prostor také na oddech a různé výlety. Navštívili delfinárium Oltremare v Riccione, zábavní park Mirabilandia ve městě Ravenna či San Marino.

Ihned na začátku nového školního roku 2018/2019 si zkušenost s italskou gastronomií a kulturou bude moci vyzkoušet dalších 8 žáků učebního oboru Kuchař – číšník a žáci nástavbového studia.

Fotodokumentace

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .