Celostátní kolo soutěže AUTOMECHANIK - JUNIOR 2020 podle očekávání zrušeno

19. 03. 2020

Soutěž AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR 2020 zrušena
Vzhledem k okolnostem dorazila tento týden do odborných škol vyučující automobilní obory poměrně očekávaná zpráva - 26. ročník soutěže odborných dovedností AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR je zrušen.
Připomeňme si tedy alespoň výsledky žáků SŠTŘ v této oblíbené a mezi odborníky velice sledované soutěži v minulých ročnících :
2016 Petr Kmínek 4. místo - v roce 2016 reprezentoval SŠTŘ Nový Bydžov Petr Kmínek, mezi 28. finalisty podal Petr vynikající výkon a pouze o jediný bod skončil pod stupni vítězů. Možná, že příprava na soutěž a zkušenosti ze samotné soutěže dopomohli Petrovi k jeho současnému zaměstnání - vedoucí autoservisu Havex v Nové Pace.
2017 Martin Konáš 9. místo - v roce 2017 reprezentoval SŠTŘ Nový Bydžov Martin Konáš. Také Martin podal v obrovské konkurenci velmi dobrý výkon a mezi nejlepšími žáky z celé republiky skončil na 9. místě.
2018 Jaroslav Frank 6. místo - v roce 2018 reprezentoval SŠTŘ Nový Bydžov Jaroslav Frank. Jaroslav se prezentoval velmi dobře především v poznávací části soutěže, kde patřil k nejlepším z celého startovního pole.
2019 Karolína Jiřičková 8. místo - v roce 2019 reprezentovala SŠTŘ Nový Bydžov Karolína Jiřičková. V živé paměti určitě máme loňské skvělé vystoupení Karolíny, která jako jediná slečna v soutěži obsadila krásné 8. Místo. Karolína podala famózní výkon v praktické části soutěže, ve které byla nejlepší ze všech soutěžících, za což sklidila obrovské uznání od pořadatelů a odborné veřejnosti.
2020 Milan Dufek ? - právo reprezentovat naší školu v letošním ročníku si druhým místem v krajském vybojoval Milan Dufek. Můžeme se jenom domnívat jak by si vedl Milan v celostátním finále, ale vzhledem k jeho velmi dobrým znalostem, pracovitosti a dobrým komunikačním schopnostem měl určitě předpoklady atakovat stejně jako předchůdci umístění v TOP 10.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Několik informací o soutěži odborných dovedností AUTOPRAVÁVÁŘ JUNIOR :
Pořadateli soutěže jsou Ministerstvo školství a Svaz prodejců a opravářů motorových vozidel
Soutěží se ve čtyřech kategoriích : AUTOMECHANIK, AUTOLAKYRNÍK, AUTOKLEMÍŘ a AUTOTRONIK
Soutěž je tříkolová - školní kola, krajská kola, celostátní finále
Do soutěže se každoročně zapojuje více jak 100 středních škol a kolem 3000 žáků
Finále soutěže se koná v prostorech Servisního a tréninkového centra ŠKODA AUTO v Mladé Boleslav
Finálové klání má tři části - teoretický test, poznávací část a praktická část 
Finále v kategorii automechanik se účastní 28 žáků, vždy 2 nejlepší z každého kraje
V roce 2020 měl proběhnout již 26. ročník této soutěže

Aleš Novák, vedoucí učitel odborného výcviku, učitel odborných předmětů


          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .