Jaroslav Frank v celostátní soutěži Automechanik junior 2018 na skvělém 6. místě

26. - 28. 3. 2018

Ve dnech 26. – 28. 3. 2018 v prostorách Service Training Center Auto a.s. Kosmonosy a Servisního centra Škoda Auto a.s. Kosmonosy proběhlo finále soutěže Autoopravář Junior 2018. Soutěž má již tradičně čtyři kategorie - Automechanik, Karosář, Autolakýrník a Autotronik. Vyhlašovatelem soutěže Autoopravář junior je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Svaz prodejců a opravářů motorových vozidel České republiky. Hlavními partnery soutěže jsou společnosti Škoda Auto a. s., Bosch a Scania.

Naši školu reprezentoval v kategorii Automechanik junior žák 3. ročníku oboru Mechanik opravář motorových vozidel Jaroslav Frank, pedagogický doprovod zajišťoval předseda metodické komise automobilních oborů SŠTŘ Aleš Novák. Celkově byla soutěž tříkolová, první základní kolo probíhalo na jednotlivých školách. Z oboru Mechanik opravář motorových vozidel se pak do celostátního finále dostali pouze 2 nejlepší žáci z každého kraje České republiky. Z celkového počtu 3 100 žáků třetích ročníků uvedeného oboru se tak o celkové vítězství utkalo 28 mladých automechaniků. V této konkurenci se Jaroslav Frank obsadil vynikající 6. místo, ke kterému Jaroslavovi celá škola gratuluje.

SOUČÁSTI SOUTĚŽE:

a) Teoretická část – odborná přednáška a následný test

b) Poznávací část - 7 úkolů – montážní postupy, brzdové systémy, měřidla, součástky motorů, speciální nářadí, elektrické součástky motorových vozidel, převody, spojky, hřídele

c) Praktická část 14 úkolů - (např. oprava závitů technologií Würth, diagnostika vznětového motoru Škoda Octavia, oprava rozvodů automobilů Škoda, brzdy osobního automobilu Škoda Citigo...)


A komentář předsedy metodické komise Aleše Nováka:

"Soutěž měla opět velmi vysokou úroveň, je to vidět na přístupu pořádajících škol, společnosti ŠKODA, BOSCH a dalších partnerů. Ceny pro první tři v každé kategorii jsou téměř až přehnané. Letos získal vítěz každé kategorie mimo hmotných cen i jízdu v závodním speciálu ŠKODA FABIA R5 vedle mistra Evropy a několikanásobného mistra ČR v Rallye Jana Kopeckého. Co se týče našeho vystoupení, stejně jako vloni se nám povedla poznávačka (2. místo). V praktické části si myslím, že Jaroslav Frank předvedl také velmi dobrý výkon. Kromě jednoho úkolu (nastavení rozvodů)  měl ze všech dalších úkolů vždy víc jak 10 bodů. Potěšilo nás 15 a 14 bodů z diagnostiky, velmi dobrá byla geometrie a měření komprese. Jsou také úkoly, na které jako škola nemáme potřebné vybavení, například klimatizace, digitální regloskop na seřízení světel, přezouvačka pneumatik, a tady jsme pár bodů ztratili.
Pozitivní také je, že si jako škola držíme poměrně vysokou úroveň. V posledních 3 letech jsme jako jedni z mála byli vždy v první desítce (4. Petr Kmínek, 9. Martin Konáš, nyní 6. Jaroslav Frank), což je v konkurenci řady školních gigantů výrazný úspěch."


A gratulace z "mateřské" základní školy Chomutice ...
"Dobrý den pane řediteli, vyřiďte prosím ode mne a od všech dalších učitelů z naší školy velkou gratulaci Járovi Frankovi. Je to opravdu velký úspěch a jsem na něj moc pyšná. Děkuji, Mgr. Hana Tulková, ředitelka ZŠ a MŠ Chomutice.

Fotodokumentace ze soutěže

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .