Exkurze žáků 1. Z do firmy ALMET Hradec Králové 

27. 3. 2018

V rámci disponibilního týdnu se 27. března zúčastnili žáci třídy 1. Z exkurze do společnosti AMET Hradec Králové – Kukleny. Žáky přivítali dva vedoucí pracovníci společnosti, kteří provedli žáky všemi prostory výroby. Prohlídka byla doplněna podrobným výkladem, která valnou většinu žáků velice zaujala. Znovu se také přesvědčili o tom, jak moc jsou na trhu práce žádáni dobří řemeslníci. I tato společnost by uvítala případné nové zaměstnance z řad našich absolventů oboru opravář zemědělských strojů. Tímto směrem byla vedena i závěrečná diskuze mezi žáky a vedoucími pracovníky společnosti ALMET.

Společnost ALMET, a.s. je český výrobce pístů do spalovacích motorů a kompresorů s více než 80tiletou tradicí. ALMET a.s. je moderní dynamická společnost, pružně reagující na potřeby trhu. Vyrábí široký sortiment pístů pro spalovací motory a pro kompresory. Dodávky pístů směřují do prvovýroby i pro náhradní spotřebu, do tuzemska i do zahraničí. Dodávky do prvovýroby představují 60 % z celkové produkce. Přímý export činí 50 % z celkové produkce. V České republice je největším odběratelem pístů ZETOR TRACTORS a.s. Brno a TATRA TRUCKS a.s. Kopřivnice. Významným zahraničním odběratelem je společnost v USA, kam ALMET dodává písty pro motory sportovních letadel. Dalšími významnými odběrateli pístů ALMET jsou výrobci motorů jak z východní tak i západní Evropy – Bělorusko, Rusko, Německo, Velká Británie, Slovensko, Polsko. Výrobky společnosti jsou písty pro motocykly, osobní automobily, malotraktory, traktory, nákladní automobily, lokomotivy, stabilní a lodní motory, kompresory, odlitky, univerzální odlitky. Odběratelé společnosti jsou Zavolžský motorový závod, Engine Components International, Minský motorový závod , Ostchim, ZETOR TRACTORS a.s., TATRA TRUCK a.s., TEDOM a.s., KS Motor Servis Van, s.r.o.

Pedagogický doprovod zajistili UOV Pavel Novák a VUOV Dobroslav Šmidrkal

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .