Aktuality v měsíci: BŘEZEN 2018

SŠTŘ účastníkem veletrhu cestovního ruchu INFOTOUR 2018

9. - 10. 3. 2018

Ve dnech 9. - 10. března 2018 se Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov v roli partnera královského věnného města Nový Bydžov zúčastnila 19. ročníku veletrhu cestovního ruchu INFOTOUR A CYKLOTURISTIKA 2018, který se konal v královéhradeckém Kongresovém centru ALDIS. Město Nový Bydžov, jeho turistická lákadla a samozřejmě i naší školu představily žákyně druhého ročníku oboru Kuchař - číšník Iva Nováková a Martina Šolínová a zároveň jejich pedagožky Alena Čermáková a Veronika Větrovská.  

Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov se prezentovala nejen svými propagačními materiály, ale i žákovskými výrobky z dílny mladých cukrářů a kuchařů, které byly neodolatelnými lákadly pro velké množství lačných návštěvníků veletrhu. Celkově se akce těší vysokému zájmu ze strany veřejnosti, často i rodin s dětmi a slouží k zajímavé propagaci všech vystavovatelů.

"Děkujeme za příkladnou reprezentaci oběma našim studentkám, vedly si velmi dobře a jejich činnost přilákala k novobydžovskému stánku velké množství zájemců", zhodnotila účast mladší poloviny našich reprezentantek učitelka odborného výcviku Veronika Větrovská.

Soutěž odborných dovedností pro obor Opravář zemědělské techniky

V soutěži odborných dovedností mladých elektrikářů opět druhá polovina pořadí

6. - 7. 3. 2018

Ve dnech 6. - 7. března 2018 se konala regionální soutěž odborných dovedností oboru Elektrikář-silnoproud na VOŠ a SŠT Česká Třebová.
SŠTŘ Nový Bydžov reprezentovali žáci třetího ročníku Jakub Mičiak a Daniel Kováčik. Soutěže se zúčastnilo pouze 9 družstev - SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové, SPŠ Hronov, SPŠ Trutnov, SŠTŘ Nový Bydžov, SPŠE a VOŠ Pardubice, VOŠ a SŠ technická Česká Třebová, Průmyslová střední škola Letohrad,  SOŠ a SOU Nymburk, SŠZE a SOU CHKT Kostelec nad Orlicí. 
Z původně přihlášených družstev se nezúčastnili žáci ISŠ Nová Paka a SŠ-COPTH Praha 9. 
Naše škola se v konkurenci devíti středních škol umístila na 6. místě společně se SPŠE a VOŠ Pardubice. V jednotlivcích obsadil Jakub Mičiak 10. místo a Daniel Kováčik 13. místo z 18 startujících žáků. Zvítězila pořádající škola VOŠ a SŠ technická Česká Třebová.

Halová kopaná - okresní kolo

2. 3. 2018

V pátek 2. 3. 2018 se fotbalový tým SŠTŘ Nový Bydžov zúčastnil okresního kola v halové kopané. Utkání se odehrála v hale Střední průmyslové školy stavební Hradec Králové. V základní skupině jsme se v prvním utkání střetli se Střední školou služeb, obchodu a gastronomie Hradec Králové - Pouchov. Od počátku utkání jsme měli problémy s povrchem v hale, který nepříjemně klouzal a než jsme se s danou situací vyrovnali, prohrávali jsme o tři branky. Následně jsme neproměnili některé příležitosti a po konečném hvizdu rozhodčího nakonec utkání skončilo hrozivým debaklem 0:7.  Druhé utkání ve skupině jsme odehráli proti Střední odborné škole a Střednímu odbornému učilišti Hradec Králové - Vocelova. V tomto utkání jsme od počátku dominovali a vedli jsme až 4:1. Následně jsme polevili, soupeř dané šance využil a vyrovnal. V závěru rozhodnul o našem vítězství střelou z poloviny hřiště Janda. Ze skupiny postupoval pouze tým na prvním místě tabulky, což vzhledem ke dvěma výhrám byla Střední školou služeb, obchodu a gastronomie Hradec Králové – Pouchov

    SŠTŘ NB - Střední škola služeb, obchodu a gastronomie Hradec Králové – Pouchov  0:7

    SŠTŘ NB - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hradec Králové – Vocelova  5:4,             branky: Janda 2, Hosch, Zámečník, vlastní

Zhodnocení Mgr. Matějky: „Do prvního utkání jsme nastoupili nepřipraveni a soupeř toho dokonale využil. Druhé utkání se nám povedlo a pro místní jsme jej překvapivě zvítězili. Na postup jsme ale po úvodním debaklu pomýšlet nemohli.“

SŠTŘ Nový Bydžov reprezentovali: Chlad Jakub, Šnajdr Michal, Hosch Jakub, Zavoral Jakub, Zámečník Matěj, Kopecký Pavel, Hák Tomáš, Janda Petr a Stránský Pavel.

Modernizace středních škol s účastí SŠTŘ Nový Bydžov

6. 3. 2018

Rada Královéhradeckého kraje schválila zahájení investic do modernizace tří středních škol. O dalších bude jednat v průběhu roku, celkem tak plánuje investovat evropské prostředky do 21 školských zařízení. Kraj získal dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Peníze půjdou na modernizaci a zkvalitnění výuky technických oborů.


Více v odkazu: Modernizace naší školy SŠTŘ Nový Bydžov

Kurz technické novinky pro obor Diagnostik motor. vozidel

2. 3. 2018

 V pátek 2.3. se uskutečnil kurz technické novinky. Kurzu se zúčastnily žáci 2AN 1AE a 3AE  Přednášel pan Miroslav Malina servisní poradce firmy autodíly Běhálek.
Žáci byli proškoleni jak správně postupovat  při opravách spojek, výměně a nastavení rozvodů . Praktické příklady jak postupovat u jednotlivých systémů. Ukázky nejčastějších chyb při výměně a nastavení rozvodového ústrojí a jejich následky.  

          Dr. M. Tyrše 112, Nový Bydžov, 504 01      tel: 495 490  328                 IČ:  00087751      DIČ: CZ00087751 
          email: sstrnb@sstrnb.cz                                                                               datová schránka: r6yzb47         

 .